• Informacje na temat:

  ubóstwo w polsce

Artykuły na temat: ubóstwo w polsce
 • Pozytywne tendencje w zatrudnieniu i spadek ubóstwa w Europie - Komisja Europejska

  ..., jest mieszany.  - Zatrudnienie, wynoszące 232 mln osób, nigdy nie było takie wysokie w Europie, bezrobocie spada, ale wciąż 20 mln osób jest bez pracy. Spada również ubóstwo. Można powiedzieć, że(...) jest z kolei najlepszym wynikiem od 5 lat (dzięki wzrostowi zatrudnienia). Zmartwieniem dla wielu jest brak stałych umów o pracę - problem dotyczy 14 proc. zatrudnionych w Europie. W Polsce...

 • GUS: Spada skrajne ubóstwo w Polsce

  W 2016 r. w Polsce spadło skrajne ubóstwo; w 2016 r. skrajnie ubogich było 4,9 proc., a rok wcześniej 6,5 proc. - podał GUS. Najbardziej zyskały rodziny wielodzietne - wśród tych z trójką i większą liczbą dzieci wskaźnik skrajnego ubóstwa zmniejszył się z ok. 17 proc. do 10 proc.

 • Ubóstwo w Polsce: Rok 2012 nie przyniósł większych zmian

  Ubóstwo materialne utrzymuje się w Polsce na stałym poziomie. Kiedy zaczyna się bieda, jakiej części społeczeństwa dotyczy i czym się charakteryzuje?

 • Ubóstwo energetyczne - na czym polega i kogo dotyka najczęściej?

  W Polsce ubóstwo energetyczne dotyka 9,6 proc. gospodarstw domowych, czyli ponad 4 mln osób - mówi Aleksander Szpor z Instytutu Badań Strukturalnych. W Anglii ten wskaźnik wynosi 10,6 proc.

 • KE zaleca płace minimalne, by walczyć z ubóstwem i pobudzać popyt

  - KE nie może narzucać krajom UE stosowania płacy minimalnej, ale może ją zalecać, by walczyć z ubóstwem i pobudzać popyt w recesji - uważa komisarz UE ds. zatrudnienia Laszlo Andor. Za brak płacy minimalnej dla wszystkich pracowników krytykowane są Niemcy.

 • W Polsce zmniejszyła się skala ubóstwa

  Wyniki cyklicznego badania spójności społecznej wskazują, iż w 2018 r. w porównaniu z 2015 r. nastąpiła poprawa sytuacji materialnej gospodarstw domowych, w tym spadek ubóstwa - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

 • Do Polski może przyjechać jeszcze milion Ukraińców. Ile imigranci wydają w Polsce?

  .... Szybko przybywa krajowych firm, które przyznają się do zatrudniania obywateli Ukrainy w Polsce. W najnowszym "Barometrze imigracji zarobkowej" Personnel Service, firmy specjalizującej się w rekrutacji(...) Pączka, wicedyrektor generalny Pracodawców RP. Aktualnie tych obywateli zatrudnia 8 proc. przebadanych firm w Polsce. To aż o 6 pkt proc. więcej niż na początku roku. W minionym półroczu złożono 32,8

 • Europejska mapa biedy - jedna czwarta mieszkańców zagrożona jest ubóstwem

  W ubiegłym roku w Unii Europejskiej jeden na czterech mieszkańców Unii Europejskiej był zagrożony ubóstwem lub wykluczeniem społecznym - wynika z danych Eurostatu. W tej sytuacji znajdowało się 122 mln osób, czyli 24,4 proc. populacji UE. W Polsce problem ubóstwa dotyczy 24,7 proc. mieszkańców.

 • Pieniądze w kieszeni za nic, fiński eksperyment bez precedensu w historii świata

  Ma zlikwidować ubóstwo, uleczyć rynek pracy, wynagrodzić historyczne niesprawiedliwości, a nawet przyczynić się do rozwoju sztuki. Tak twierdzą jego zwolennicy. Niestety, uniwersalny dochód podstawowy to tylko wyjątkowo dobrze upudrowana utopia.

 • Druzgocący raport ws. ubóstwa energetycznego!

  Bez skutecznej polityki państwa i samorządów, wspierającej grupę ubogich energetycznie, wdrażanie przyjętych regulacji antysmogowych powiększy sferę ubóstwa energetycznego w Polsce - wynika z raportu autorstwa ekspertów Pracowni Badań Społecznych SGGW.