• Informacje na temat:

  ubóstwo w polsce wypracowanie

Artykuły na temat: ubóstwo w polsce wypracowanie
 • Polska tygrysem Europy?

  ...wskaźników zatrudnienia osób w wieku produkcyjnym. Średnia dla Europy to 65,9 proc. a dla Polski tylko 50,9 proc. Mamy, związany z tym, najniższy w Europie wiek rezygnacji z pracy zawodowej. W Polsce(...) dla biznesu. Oznacza to również brak wolności na rynku pracy. Drugi przykład. Dwa lata temu wszyscy mówili, że w Polsce mamy do czynienia rynkiem pracownika, w 2009 roku z kolei mówiło się o rynku...

 • Polska żywność coraz bardziej doceniana

  W tym roku pod względem bezpieczeństwa żywnościowego Polska zajęła 27. pozycję na świecie, awansując o dwa miejsca, w Europie zaś osiągnęła 17. pozycję - wynika ze Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego dla 113 krajów. Od 2014 r. w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego Polska utrzymuje trend wzrostowy.

 • Eksperymenty z dochodem podstawowym. Czy pomysł bezwarunkowej pensji dla wszystkich może się udać?

  ...), też eksperymentowano z dochodem podstawowym. Wszyscy mieszkańcy, w zależności od zarobków, otrzymywali tam z budżetu dodatkowe pieniądze. W podsumowaniu projektu możemy przeczytać, że spadło ubóstwo(...). Mało tego, w hipotetycznych warunkach przekraczałyby także wydatki budżetowe. Jakby to wyglądało na rodzimym podwórku? Zakładając, że każdy obywatel w Polsce (warto podkreślić, że dochód podstawowy...

 • Polska bezdomność niejedno ma imię

  14 kwietnia obchodzony był Ogólnopolski Dzień Ludzi Bezdomnych. Jego celem było zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na problemy ludzi, którzy borykają się z brakiem dachu nad głową. W Polsce temat ten jest szczególnie ważny, ponieważ dynamiczny rozwój gospodarczy kraju nie przekłada się na polepszenie warunków mieszkaniowych Polaków, które wciąż są jednymi z najgorszych w Unii Europejskiej.

 • Pracownik na żądanie - nowe przekleństwo rynku pracy?

  ...szerokości geograficznej - może przejawiać się w różny sposób. W Polsce, która jest europejskim liderem pod względem stosowania czasowego zatrudnienia, najczęściej polega na zastępowaniu umów o pracę(...) odnotowano już także w Polsce. W dobie globalizacji nasz rynek pracy nie jest bowiem odrębną wyspą, której nie dotyczą dynamiczne zmiany. Każdy pracownik powinien być teraz elastyczny, mobilny i otwarty...

 • Tauron Polska Energia rozpoczyna cykl warsztatów "Klient na horyzoncie" skierowanych do pracowników pomocy społecznej. Celem przedsięwzięcia jest wypracowanie narzędzi, dzięki którym pracownicy socjalni będą mogli skutecznie pomagać klientom, którzy mają trudności ze spłatą rachunków za prąd.

 • Polski biznes wyprowadza się nie tylko do Wielkiej Brytanii

  Emigracja biznesowa zatacza coraz szersze kręgi i już dawno przestała dotyczyć wyłącznie nazwisk z listy najbogatszych Polaków. Różne formy optymalizacji zyskują na popularności także wśród mniejszych firm, a nawet mikroprzedsiębiorstw, które korzystając z unijnych przepisów wyprowadzają swoje siedziby za granicę.

 • Krzysztof Tchórzewski: Będziemy bronić węgla

  Naszym głównym surowcem energetycznym jest dziś, i przez wiele lat będzie, węgiel i w produkcji energii z niego nie zrezygnujemy. Musimy to otwarcie i jednoznacznie partnerom z UE przedstawiać - mówi Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

 • Wicepremier Morawiecki liczy na nasze oszczędności

  Wzrost gospodarczy Polski powinien być w mniejszym stopniu zależny od kredytów zagranicznych, a mocniej opierać się o generowanie krajowych oszczędności i innowacyjne inwestycje - uważa wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

 • Projekt janosikowego z ludzką twarzą ma trafić do Sejmu

  Posłowie chcą gruntownych zmian w ustawie o tzw. janosikowym. Rok temu Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że janosikowe będzie kompleksowo zmienione.