• Informacje na temat:

  uczelnie polska ranking

Artykuły na temat: uczelnie polska ranking
 • Dyplom jakiej uczelni jest wyceniany najwyżej?

  ...zdobyta na studiach I i II stopnia uzupełniana jest na drugim kierunku lub studiach podyplomowych. Ranking rankingowi nierówny Biorąc pod uwagę uczelnie ekonomiczne, oczywiście najbardziej wartościowe są(...) gospodarczych, zarządzania lub ekonomii. Z kolei Akademia Leona Koźmińskiego jest uczelnią niepubliczną i jako jedyna polska uczelnia ekonomiczna została uwzględniona na 22. miejscu w rankingu "Financial Times...

 • Ranking szkół biznesu "Financial Times" 2018

  Brytyjski dziennik ekonomiczny "Financial Times" potwierdził wysoką pozycję Akademii Leona Koźmińskiego w opublikowanym 3 grudnia 2018 r. rankingu europejskich szkół biznesu.

 • Ranking zawodów: Najlepsi z najlepszych

  Kto ma największe szanse na znalezienie pracy w Europie? Sprawdź w rankingu "Niedobór talentów 2011" opracowanym przez ManpowerGroup.

 • Ogromny sukces polskiej uczelni w światowym rankingu

  20. miejsce w światowym rankingu uczelni - tego nigdy wcześniej nie osiągnęła żadna polska szkoła wyższa. 10 września "Financial Times" opublikował listę stu najlepszych na świecie szkół biznesu kształcących w zakresie zarządzania. Na 20. pozycji znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego.

 • Polski rynek pracy, czyli dlaczego może być źle skoro jest tak dobrze

  Polskim firmom brakuje rąk do pracy Polska jest w trójce krajów z najniższym poziomem bezrobocia w Europie - wskazują najnowsze dane Eurostatu za wrzesień 2018 r. Wynosi ono tyle samo, co(...) wynagrodzenie brutto w Polsce w trzecim kwartale 2018 r. wyniosło 4580,20 zł. W Czechach jest to ok. 20 proc. więcej, a w Niemczech nawet trzy razy tyle, co w Polsce. Polska siła nabywcza jest więc mniejsza, niż...

 • Od stycznia finansowanie uczelni na nowych zasadach?

  Rząd szykuje duże zmiany w szkolnictwie wyższym. Nowelizacja przepisów zakłada odbiurokratyzowanie uczelni, zmniejszy się częstotliwość oceny okresowej nauczycieli akademickich. Zmienić ma się również system finansowania uczelni - jego poziom będzie zależał nie od liczby studentów, a od jakości kształcenia.

 • ​Szkoła Rydzyka to fenomen. Absolwenci bez problemu znajdują zatrudnienie

  Jeszcze Polska nie zginęła! U nas są profesorowie, którzy nie kłamią, nie jacyś tam PZPR-owcy, którzy robili propagandę - przemawia rozpromieniony ojciec Tadeusz Rydzyk. Słucha go ok. 400 nowych(...) w Brukseli - ale nawet tam, jak podkreśla, nie zapomniał o kraju. Na portalu społecznościowym dzieli się przemyśleniami, jak pięknym krajem jest Polska, jak wspaniałymi ludźmi są Polacy. »Podczas spacerów po...

 • Ministerstwo chce współpracy biznesu z nauką

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce zwiększać nakłady na humanistykę. Zapowiada też mniej biurokracji na uczelniach.

 • Zarabiają 77 proc. więcej niż ich rówieśnicy

  ...tych, którzy jadą "na własną rękę". Kierunkiem wielu są Stany Zjednoczone. Nie bez powodu. W końcu 16 na 20 najlepszych uniwersytetów na świecie to szkoły wyższe z USA (The 2014 Academic Ranking of...

 • Inteligentne miasta w Polsce - jesteśmy obecni w międzynarodowych rankingach

  Ponad połowa polskich miast posiada elementy inteligentnej infrastruktury. Jesteśmy już obecni w międzynarodowych rankingach, jednak do pierwszego polskiego smart city jest jeszcze daleka droga.