• Informacje na temat:

  udziałowcy tp sa

Artykuły na temat: udziałowcy tp sa
 • Będą nowe spory o wynagrodzenia

  Wzrosną czy zmaleją płace w firmach państwowych? Od września zacznie się spór o wynagrodzenia. Przedstawiciele Skarbu Państwa teoretycznie będą mieli wpływ na wysokość zarobków menedżerów w znacznie większej liczbie firm niż dotychczas, po zmianie tzw. ustawy kominowej. Liczba takich firm zwiększa się do prawie 3900. Jak jednak zareagują na to większościowi udziałowcy w tych firmach, gdzie...

 • Udziałowcy Nord Stream 2 wycofują wniosek o zgodę UOKiK

  Udziałowcy konsorcjum mającego zbudować i eksploatować gazociąg Nord Stream 2 podali w piątek, że wycofują wniosek o zgodę UOKiK na koncentrację i założenie spółki w Szwajcarii. Według UOKiK wycofanie wniosku oznacza, że nie będzie możliwe powołanie tej spółki.

 • Nie będzie już wielkich odpraw dla prezesów spółek z udziałem państwa

  Od 8 września br. będzie obowiązywać nowa tzw. ustawa kominowa, dotycząca wszystkich firm, w których Skarb Państwa jest udziałowcem. Wiele kontrowersji od lat wzbudzały odprawy dla zwalnianych prezesów i członków zarządu. Szczególnie wielkości odpraw zostały teraz bardzo ograniczone.

 • Raport bieżący nr 23/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne W związku z otrzymanym w dniu dzisiejszym tj. 23...

 • Wprowadzona we Francji w 2012 roku 75 proc. stawka podatku dla najbogatszych obywateli stała się przyczyną wyjazdu z kraju kilku milionerów. Szeroko komentowana w mediach była emigracja Gerarda Depardieu, który po wprowadzeniu podatku został Rosjaninem. Francuski rząd szybko wycofał się z tego rozwiązania i do końca 2014 roku zniósł podatek. Jak duże majątki posiadają najbogatsi Francuzi, którzy jeszcze nie zdążyli zmienić obywatelstwa? Jak w porównaniu z nimi wypadają nasi rodzimi milionerzy?

 • Zgodnie z przewidywaniami - mimo mniej korzystnych zasad wyliczania limitów cenowych - rynek wtórny okazuje się bardzo mocnym "udziałowcem" programu Mieszkanie dla Młodych. Mamy za sobą pierwszy miesiąc jego funkcjonowania w MDM i efekty są zaskakujące. Liczba wniosków o dopłaty w stosunku do wcześniejszego miesiąca wzrosła o ponad 100 proc. Ponad 43 proc. wniosków dotyczyło mieszkań używanych.

 • W. Brytania: Menedżerowie z City liczą na znaczące premie roczne

  Ponad 20 proc. podwyżki premii rocznych spodziewają się menedżerowie wyższego szczebla firm z londyńskiego City - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Astbury Marsden. Jeśli ich nie dostaną, deklarują, że nie zawahają się zmienić pracy.

 • Polska udziałowcem strategicznych zagranicznych spółek? Dzięki manewrowi z OFE

  Jeśli plan przeniesienia zagranicznych akcji z OFE do Funduszu Rezerwy Demograficznej się powiedzie, Skarb Państwa stanie się udziałowcem kilku strategicznych spółek z zagranicy.

 • Czy wszyscy menedżerowie spółek giełdowych zarabiają miliony?

  Rozmawiając lub pisząc o wynagrodzeniach menedżerów dyskutuje się przeważnie o milionowych kwotach. Prezes Comarch SA Janusz Filipiak zarobił w 2015 roku 15,4 mln zł, a najlepiej wynagradzany prezes banku Pekao SA Luigi Lovaglio - 9,5 mln zł. W niniejszym artykule chcielibyśmy zwrócić uwagę na osoby znajdujące się na końcu rankingu wynagrodzeń, czyli te które zarabiają najmniej.

 • Raport bieżący nr 22/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Spółka Sfinks Polska S.A. ("Sfinks”, "Spółka”)...