• Informacje na temat:

  udziały w spółkach

Artykuły na temat: udziały w spółkach
 • ...decyzji przekraczających tzw. zwykły zarząd (np. wynajem) wymagana będzie zgoda obu pań. W razie problemów współwłaściciel, którego udziały stanowią co najmniej połowę, może wystąpić do sądu o zgodę na...

 • Zarządzane przez Private Equity Managers fundusze sprzedały wszystkie udziały w Grupie eBroker. Kupującym Grupa Bauer Media.

 • Maszynista poszukiwany. Spółki kolejowe podkupują sobie ludzi

  Mietek. Nie jest tajemnicą, że w PKP Cargo ostrzą sobie zęby na maszynistów Przewozów Regionalnych, spółki, która z roku na rok traci udziały w rynku na rzecz...

 • Ekwiwalent za umorzone udziały bez podatku dochodowego dla spadkobierców

  Kiedy dochodzi do śmierci wspólnika, spadkobiercy dziedziczą udziały w spółce. Jeśli zdecydują się na ich sprzedaż, wówczas zapłacą podatek dochodowy. A co będzie, jeśli statut spółki wyklucza możliwość wejścia spadkobierców w miejsce wspólników, co oznacza konieczność spłaty? Zdaniem sądów, tym razem podatku dochodowego nie będzie.

 • Kto zyska a kto starci? Wynagrodzenia członków zarządów według nowej ustawy kominowej

  We wrześniu 2016 roku weszła w życie tzw. "nowa ustawa kominowa" dotycząca zasad kształtowania wynagrodzeń członków zarządów w spółkach państwowych. Ustawa była szeroko komentowana w mediach i budziła wiele kontrowersji. Najważniejsze pytanie oczywiście dotyczyło kwestii, kto zyska, a kto straci? Kto może liczyć na wzrost wynagrodzenia, a kto będzie musiał pogodzić się z jego obniżką?

 • Czy warto prowadzić egzekucję z udziałów w spółce z o.o.?

  Udziały w spółce z o.o. mogą zostać zajęte w toku postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komornika. Wierzyciel, który wszczyna egzekucję nie zakładając, że sam przejmie udziały, do których skierowano egzekucję, może mieć spore trudności z zaspokojeniem należności z dochodów z udziałów czy z ich sprzedaży.

 • Znienawidzony liberalizm da 80 000 miejsc pracy

  Nowe porozumienie Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi, liberalizujące transatlantycki transport lotniczy, pozwoli m.in. przejmować większościowe udziały w liniach z USA. Zaakceptować je muszą Kongres i ministrowie transportu krajów UE.

 • JSW może w przyszłości odkupić udziały w sprzedanych aktywach

  - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), która w ramach restrukturyzacji przygotowuje sprzedaż mniejszościowych udziałów w wybranych aktywach koksowniczych będzie mogła w przyszłości je odkupić, jeżeli pozwoli na to sytuacja rynkowa - poinformował prezes JSW Tomasz Gawlik.

 • Strategia wynagrodzeń, która doprowadziła do bankructwa banki z Wall Street

  ...wynagrodzeń w spółkach, które stanowiły dla siebie grupę odniesienia. Jeżeli szukać przyczyn kryzysu - a przynajmniej jego katalizatorów - w konstrukcji systemów motywacyjnych spółek, to ten brak(...) USD. Dodatkowo przyznano mu udziały w firmie o wartości ~2 250 000 USD. Zatrudnienie Thaina nie pomogło w obronieniu niezależności banku, choć spółkę udało się uratować przed całkowitym bankructwem...

 • Raport bieżący nr 15/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd ERNE VENTURES informuje, że w dniu dzisiejszym objął udziały...