• Informacje na temat:

  ufg

Artykuły na temat: ufg
 • Na polskich drogach jeździ ok. 150 tys. samochodów bez ubezpieczenia OC – tak wynika z ostatnich danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG)....

 • Ranking 2017: jakość danych w bazie UFG

  PZU, Link4 i Compensa znalazły się na czele w rankingu jakości danych przesyłanych do ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w 2017 roku*.

 • Informacje o tym, że właściciel auta nie ma polisy OC trafiają do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) nie tylko od policji...

 • Nieubezpieczeni i nieznani sprawcy powodują około 1 proc. wszystkich szkód z wypadków komunikacyjnych w Polsce. Do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który wypłaca odszkodowania dla ofiar takich wypadków, w pierwszym półroczu tego roku zgłoszonych zostało ponad 3,5 tysiąca nowych szkód, czyli o 20 proc. więcej niż rok wcześniej.

 • Moja mama zginęła w wypadku, którego sprawca zbiegł. Słyszałam, że w takiej sytuacji rodzina może wystąpić o odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG), nawet jeśli do wypadku doszło wiele lat temu. Michał z Gdańska.

 • Baza UFG. Kierowco lepiej pilnuj historii swojego ubezpieczenia

  Rosnące ceny polis OC powodują, że coraz więcej kierowców sprawdza - na portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego - swoją historię ubezpieczenia i szkód. To właśnie ta historia brana jest pod uwagę przez towarzystwa przy kalkulacji składki za OC.

 • Gdy sprawca wypadku nie posiada polisy OC i można go zidentyfikować, odszkodowanie wypłaci nam Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) – pod warunkiem, że nie posiadamy polisy AC. Jeżeli ją mamy, szkoda zostanie pokryta z tego ubezpieczenia. Ale jeśli odszkodowanie z naszego AC nie jest w stanie pokryć wszystkich strat, Fundusz do nich dopłaca. Zgłoszenie szkody do UFG wygląda tak samo, jak...

 • Zapowiada się gorące lato dla biur podróży. UFG: Nie będzie taryfy ulgowej

  Aż do 618 wezwań wysłał Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny do biur podróży, które nie złożyły deklaracji i nie opłaciły składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - poinformowało "Dziennik Gazetę Prawną" Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 • Może pan uzyskać odszkodowanie od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). W tym celu powinien pan zgłosić się do dowolnej firmy ubezpieczeniowej sprzedającej obowiązkowe OC (zazwyczaj kierowcy zgłaszają się do tej, z której usług korzystają). Towarzystwo ubezpieczeniowe po przeprowadzeniu tzw. postępowania likwidacyjnego, prześle akta szkody do UFG. Zostanie pan o tym poinformowany...

 • Kierowcom coraz trudniej ukryć brak OC

  Rekordowe przychody z kar za brak OC prognozuje w tym roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Do kasy Funduszu wpłynie z tego tytułu ponad 40 mln złotych, czyli o połowę więcej niż rok wcześniej. Rośnie też wysokość samej sankcji. W 2015 roku za jazdę bez ubezpieczenia OC właściciel samochodu osobowego zapłaci 3,5 tysiąca złotych*.