• Informacje na temat:

  układ zbiorowy pracy

Artykuły na temat: układ zbiorowy pracy
 • Przyjęcie w tym roku układu zbiorowego pracy w PGG wymaga "kroku to tyłu" - Tobiszowski

  ...​- Przyjęcie w tym roku jednolitego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) jest możliwe, ale wymaga od niektórych uczestników rozmów w tej sprawie "kroku do tyłu" - ocenił w poniedziałek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Pierwotnie układ miał być gotowy rok temu.

 • - We wrześniu br. pierwsze założenia planowanego w restrukturyzowanej Polskiej Grupie Górniczej (PGG) układu zbiorowego pracy powinny zostać przekazane stronie społecznej do dyskusji - poinformował w środę prezes spółki Tomasz Rogala. Poszczególne zagadnienia przyszłego układu mają być uzgadniane stopniowo.

 • Nowy układ zbiorowy pracy w PGG do połowy przyszłego roku

  Prezes Polskiej Grupy Górniczej (PGG) Tomasz Rogala potwierdził w piątek, że do połowy przyszłego roku ma być wynegocjowany nowy, jednolity układ zbiorowy pracy w tej największej górniczej spółce. Prezes ocenił, że tegoroczny wynik finansowy PGG powinien być "lepszy" niż kilkadziesiąt mln zł. Wypłata nagród barbórkowych nie jest zagrożona.

 • Nowe układy zbiorowe w spółkach węglowych: liczy się kasa, a nie system

  - Można sobie grzebać w systemach wynagradzania. Dla pracownika ważne jest jednak to, ile trafi do jego kieszeni - zaznacza Jarosław Grzesik, szef górniczej Solidarności. Wskazuje, że dyskusja na temat nowego układu zbiorowego pracy w górnictwie powinna się rozpocząć właśnie od ustalenia średniego wynagrodzenia górnika. - Od tego, jakie środki jesteśmy w stanie wyasygnować, aby system

 • Nowy układ zbiorowy w PGG - do połowy przyszłego roku

  ...​Do połowy przyszłego roku zarząd Polskiej Grupy Górniczej (PGG) chciałby wynegocjować ze stroną społeczną nowy układ zbiorowy pracy, upraszczający zasady wynagradzania i wiążący część płacy górnika z wykonaniem zleconych pracownikom zadań i wynikami firmy.

 • Raport bieżący nr 34/2019 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Spółki PKP CARGO S.A. ("Spółka”, “PKP CARGO”) informuje o...

 • ​Porty Lotnicze wypowiedziały układ zbiorowy pracy

  Dyrektor Portów Lotniczych Michał Kaczmarzyk wypowiedział w poniedziałek zakładowy układ zbiorowy pracy, gdyż był on obciążeniem dla firmy - powiedział rzecznik firmy Przemysław Przybylski. Układ zapewniał np. odprawy w wysokości do 36 pensji.

 • Zmiany w regulaminie pracy zgodnie z procedurą

  Regulaminy pracy i wynagradzania to najczęściej spotykane akty prawa zakładowego. Tworzą je obowiązkowo firmy zatrudniające co najmniej 20 pracowników, chyba że objęte są układem zbiorowym pracy. Wprowadzenie i zmiana regulaminów zakładowych wymaga zachowania określonej procedury. W przypadku regulaminu pracy jest ona czasochłonna i sformalizowana, jednak, w przeciwieństwie do regulaminu

 • ​Trybunał Konstytucyjny: Wyłączenie służby cywilnej z układów zbiorowych zgodne z konstytucją

  Członkowie służby cywilnej pozostaną poza zbiorowymi układami pracy. Trybunał Konstytucyjny uznał we wtorek, że przepis Kodeksu pracy niedający im prawa do zawarcia takiego układu jest zgodny zarówno z konstytucją, jak i umowami międzynarodowymi.

 • Wprowadzenie rocznego okresu rozliczeniowego i układanie grafików

  Kodeks pracy dopuszcza możliwość przedłużenia okresu rozliczeniowego nawet do 12 miesięcy. W wielu firmach tak długi okres rozliczeniowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym. W celu wprowadzenia tego okresu rozliczeniowego pracodawca musi spełnić określone wymogi formalne, które różnią się w zależności od tego, jakimi przepisami zakładowymi objęty jest dany pracodawca.