• Informacje na temat:

  ukraina a rosja

Artykuły na temat: ukraina a rosja
 • Polska drugim po Rosji zarobkowym krajem najchętniej wybieranym przez Ukraińców

  Obywatele Ukrainy pracują w Polsce średnio trzy, cztery miesiące, ale jest to bardzo intensywny czas. Jak wynika z badań Grupy Progres, w ubiegłym roku liczba godzin roboczych pracownika tymczasowego z Ukrainy wynosiła w tym okresie 533, czyli o 177 więcej niż w przypadku pracowników z Polski. Najbardziej aktywni zawodowo są Ukraińcy w wieku 31-40 lat. Polska jest drugim - po Rosji - krajem, w którym chcą pracować nasi wschodni sąsiedzi.

 • Jak poinformował wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz, Rosja i Ukraina osiągnęły porozumienie ws. zimowych dostaw gazu na Ukrainę. Obie strony nie podpisały jeszcze niezbędnych dokumentów.

 • 174 400 miejsc pracy na Ukrainie

  Stopa bezrobocia na Ukrainie wzrosła w lutym o 0,1 pkt. proc. i wyniosła 2,9 proc. - podał w środę urząd statystyczny. Liczba wolnych miejsc pracy wynosiła na początku marca 174.400 - podał urząd.

 • Rozmowy gazowe między Rosją a Ukrainą: Unia chce przełamać impas

  Unia będzie chciała przełamać impas w rozmowach gazowych między Rosją a Ukrainą. We wrześniu możliwe są trójstronne pertraktacje.

 • Praca dla Polaków nie tylko w Unii

  Z początkiem grudnia w największych internetowych giełdach pracy zamieszczono ponad 600 ofert* pochodzących z państw spoza Unii Europejskiej, takich jak Rosja, Ukraina czy nawet Singapur i Katar. Są one w większości przypadków kierowane do wykształconych pracowników i specjalistów w danej dziedzinie, takich jak inżynierowie czy informatycy. Poszukiwani są też doświadczeni przedstawiciele handlowi...

 • Ukraina zmiękła w sprawie gazu. Rosja po trzykroć zwycięska

  Ukraina przed zimą wydaje się kapitulować w gazowym konflikcie z Rosją. To kolejna porażkapo oddaniu Krymu i Donbasu.

 • Polskie IT kwitnie, ale potrzebuje obcokrajowców

  .... Przypomnijmy sobie wszystkie lamenty podnoszone na temat utraty całego pokolenia na korzyść Wielkiej Brytanii czy Niemiec - tym razem to Polska jest tym "wymarzonym Zachodem" a Rosja, Ukraina i wiele innych...

 • Ukraina spróbuje się dogadać z Rosją w sprawie dostaw gazu

  Ukraina wciąż nie ma bezpiecznych źródeł zaopatrzenia w gaz ziemny. Pod koniec września może się odbyć kolejna tura trójstronnych rozmów gazowych między Rosją a Ukrainą z udziałem KE - zapowiedział w czwartek unijny komisarz ds. klimatu i energii Miguel Canete.

 • ​Gigantyczna fala Ukraińców zalewa nasz rynek pracy

  W pierwszym półroczu tego roku polscy przedsiębiorcy zadeklarowali chęć zatrudnienia na zasadach uproszczonych 408 tys. pracowników z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Rosji, Gruzji i Armenii - wynika z danych wojewódzkich urzędów pracy, które zebrał "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Rosja składa propozycję Ukrainie ws. zadłużenia

  Rosja proponuje Ukrainie rozłożenie na raty spłatę długu. Jego wysokość wynosi 3 mld dolarów a wykup zapada w grudniu 2015 r. Taką propozycję złożył prezydent Putin po zakończeniu szczytu G20.