• Informacje na temat:

  ukraina a unia europejska

Artykuły na temat: ukraina a unia europejska
 • Praca dla Polaków nie tylko w Unii

  Z początkiem grudnia w największych internetowych giełdach pracy zamieszczono ponad 600 ofert* pochodzących z państw spoza Unii Europejskiej, takich jak Rosja, Ukraina czy nawet Singapur i Katar. Są one w większości przypadków kierowane do wykształconych pracowników i specjalistów w danej dziedzinie, takich jak inżynierowie czy informatycy. Poszukiwani są też doświadczeni przedstawiciele handlowi...

 • Rozmowy gazowe między Rosją a Ukrainą: Unia chce przełamać impas

  Unia będzie chciała przełamać impas w rozmowach gazowych między Rosją a Ukrainą. We wrześniu możliwe są trójstronne pertraktacje.

 • Ukraina zarabia w Polsce. Miliony płyną na Wschód

  My przysyłamy rodzinom pieniądze z Londynu, oni wysyłają swoim do Lwowa.

 • Unia energetyczna: Utopia, która nigdy nie będzie dobrze działać?

  Unia energetyczna ma być mechanizmem wsparcia gospodarek wchodzących w skład Unii Europejskiej w ich procesie budowania stabilności i bezpieczeństwa dostaw. To teoria. A jak idea wspólnego rynku ma działać w praktyce?

 • Europejskie miasta, w których można liczyć na najwyższe pensje

  Lubisz w dniu wypłaty czuć w kieszeni gruby plik banknotów? Przeprowadź się do Szwajcarii. Właśnie tam znajdują się dwa miasta, w których można liczyć na najwyższe zarobki w Europie, o czym dowiadujemy się z opublikowanych w środę wyników najnowszego badania wysokości płac. Mieszkańcy Zurychu położonego w niemieckojęzycznej części kraju zarabiają średnio 22,60 dolara na godzinę po opodatkowaniu, podczas gdy francuskojęzyczni mieszkańcy Genewy otrzymują średnio 20,40 dolara za godzinę pracy.

 • KE chce skontrolować ciśnienie rosyjskiego gazu przesyłanego na Ukrainę

  Unia Europejska chce skontrolować ciśnienie rosyjskiego gazu przesyłanego na Ukrainę. Poinformował o tym wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz podczas wizyty w Kijowie. Ukraina oskarża Rosję o zbyt niskie ciśnienie pompowanego gazu. Ucierpieć może na tym tranzyt paliwa na Zachód.

 • Nowe centra usług wspólnych mierzą się z poważnymi brakami kadrowymi i rywalizacją o specjalistów

  ..., a następnie pójście fakultatywnie na studia. Musimy też patrzeć na demografię, a to oznacza konieczność sprowadzania specjalistów. Jest ogromny potencjał na takich rynkach, jak Białoruś czy Ukraina...

 • Ukraina chce węgla z USA

  Do końca bieżącego roku Ukraina zakupi 700 tys. ton węgla ze Stanów Zjednoczonych, a pierwsza partia oczekiwana jest już we wrześniu; w przyszłym roku dostawy mogą wynieść do 2 mln ton - poinformowała państwowa spółka energetyczna Centrenerho.

 • Znajomość niemieckiego, gotówka i wykształcenie. Te wymagania zniechęcą Ukraińców do wyjazdu

  W przyszłym roku Niemcy otworzą rynek pracy dla pracowników spoza Unii Europejskiej. Dla Ukraińców pracujących w Polsce to okazja do wyjazdu na Zachód. Jednak nie będzie to łatwe zadanie. Trzeba będzie znać język niemiecki, mieć gotówkę na utrzymanie do czasu podjęcia pracy i dysponować odpowiednimi kwalifikacjami. Dla wielu osób to duża bariera.

 • Rosja na razie nie zakręci Ukrainie kurka z gazem

  Dla Rosji dostawy gazu na Ukrainę są od lat bronią polityczną. Dziś można mówić o zażegnaniu sporu gazowego między obu krajami. Dzięki pośrednictwu Unii Europejskiej.