• Informacje na temat:

  ukraina ameryka

Artykuły na temat: ukraina ameryka
 • Praca dla Polaków nie tylko w Unii

  Z początkiem grudnia w największych internetowych giełdach pracy zamieszczono ponad 600 ofert* pochodzących z państw spoza Unii Europejskiej, takich jak Rosja, Ukraina czy nawet Singapur i Katar. Są one w większości przypadków kierowane do wykształconych pracowników i specjalistów w danej dziedzinie, takich jak inżynierowie czy informatycy. Poszukiwani są też doświadczeni przedstawiciele handlowi...

 • Stany Zjednoczone po raz kolejny rozszerzyły sankcje nałożone na Rosję. To konsekwencja kontynuowania przez nią okupacji ukraińskiego Krymu oraz ekspansywnej polityki prowadzonej na wschodzie Ukrainy.

 • Ukraińcy, Białorusini, Hindusi - kto jeszcze może zasilić polski rynek pracy?

  ..., Chiny. O ile te dwa ostatnie kraje wydają się nieco egzotyczne, a przede wszystkim odległe kulturowo, co może przede wszystkim powodować problemy adaptacyjne, to Białoruś, Mołdawia i Ukraina - bliższe...

 • Czy Wschód czeka na polskie kontakty, handel i inwestycje?

  Białoruś - to kierunek mocno promowany przez rząd. A co dalej z obecnością na Ukrainie i w Rosji?

 • "Neue Zürcher Zeitung": Polska staje się krajem imigracji zarobkowej

  Polska gospodarka nie będzie mogła kwitnąć bez imigracji zarobkowej z Ukrainy. Będzie też musiała tolerować cudzoziemców różnego pochodzenia - stwierdza "Neue Zürcher Zeitung" ("NZZ").

 • Trump nie pójdzie na całość

  Pierwsze reakcje na wyborcze zwycięstwo Donalda Trumpa były zdecydowane: efekt zaskoczenia i przecena dolara, spadki na giełdach, droższe złoto, tańsza ropa. Potem przyszło uspokojenie, choć tak naprawdę trzeba mówić raczej o oczekiwaniu na kolejne wypowiedzi prezydenta elekta. Bo to od jego realnych decyzji, a nie przedwyborczych obietnic będzie zależało, jaką drogą pójdzie po wyborach Ameryka.

 • Pięć kwestii, nad którymi Polska musi popracować, by liczyć się w globalnym IT

  Branża technologiczna jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się sektorem na świecie. Według Gartnera globalne wydatki na IT w 2018 roku wyniosą 3.7 bilionów dolarów. Polska jest jedną z najsilniejszych lokalizacji zaawansowanych usług IT na świecie. Firmy technologiczne ulokowane w kraju ostrzegają jednak, że już za kilka lat sytuacja może się zmienić, jeśli nie podejmiemy zdecydowanych kroków. Czego potrzebujemy?

 • TTIP: Kluczowe porozumienie dotyczy surowców

  Europejscy krytycy porozumienia TTIP wysuwają argument, że negocjowana umowa służy Ameryce, a Europę stawia w roli klientów amerykańskich korporacji. Postulowana przez USA klauzula o ochronie inwestorów i inwestycji (ISDS), na którą zwracają uwagę organizacje pozarządowe, pozwala bowiem na rozwiązywanie sporów między państwem a przedsiębiorstwem w sądach arbitrażowych i władze stawia na równi

 • Czeka nas globalny wzrost płac w 2016! Czekamy na największe podwyżki od trzech lat

  ​Pracownicy na całym świecie mogą oczekiwać wzrostu realnych wynagrodzeń o 2,5 proc. - najwięcej w ciągu ostatnich trzech lat - ponieważ podwyżki płac zbiegną się z historycznie niską stopą inflacji.

 • Rynek komputerów skurczył się o ok. 10 proc. w I półroczu 2018 roku. Najprostsze laptopy tracą na rzecz smartfonów.