• Informacje na temat:

  ukraina co dalej lipiec 2014

Artykuły na temat: ukraina co dalej lipiec 2014
 • Zarząd MEDIACAP SA przekazuje do publicznej wiadomości raport miesięczny za lipiec 2015. I. Informacje na temat wystąpienia tendencji i zdarzeń w otoczeniu...

 • Raport bieżący nr 91/2014 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Na podstawie § 5 ust. 1 pkt 21 i 22...

 • Zarząd MEDIACAP SA przekazuje do publicznej wiadomości raport miesięczny za czerwiec 2015. I. Informacje na temat wystąpienia tendencji i zdarzeń w...

 • Główna para walutowa utrzymuje się poniżej 1,07, co pokazuje, że środowe wyskoki w kierunku 1,08 czy tym bardziej 1,10 były przedwczesne. Z drugiej strony, przetestowano już okolice 1,0640 (w przybliżeniu), czyli obecny obszar wsparcia - i wykres o interwale godzinowym pokazuje od wczorajszego wieczora powolne parcie na północ.

 • Polski przemysł coraz wyżej i wyżej

  Ogólna kondycja polskiego sektora przemysłowego nadal się poprawia; obrazujący ją wskaźnik PMI wzrósł w listopadzie trzeci miesiąc z rzędu do 53,2 pkt z 51,2 pkt z w październiku - poinformował w poniedziałkowym komunikacie bank HSBC.

 • Spory problem dla polskich firm, które korzystają z usług doradczych za granicą stanowi ich opodatkowanie. Sądy administracyjne w wyrokach zajmują w tej sprawie dwa sprzeczne stanowiska. Konieczne jest zatem wydanie przez NSA uchwały rozstrzygającej ten problem lub zmiana przepisów.

 • Credit Agricole prognozuje spowolnienie wzrostu PKB

  Zdaniem analityków Credit Agricole Bank Polska S.A.należy oczekiwać,, że w 2015 r. średnioroczne tempo wzrostu gospodarczego wyniesie 3,4 proc. r/r (3,8 proc. przed rewizją), a w 2016 r. będzie równe 2,5 proc. (poprzednio 2,9 proc.). Uważamy, że silne spowolnienie wzrostu PKB i opóźnienie powrotu inflacji do celu będą jednym z czynników, które skłonią nową RPP do jednorazowej obniżki stóp procentowych o 50 pb w marcu 2016 r.

 • Brak regulacji rozkłada rynek cyfrowalut. Branża zaczyna myśleć o ucieczce z Polski?

  Jeszcze rok temu byliśmy jednym z największych na świecie tego typu rynków. Ale, według ekspertów, straciliśmy mocną pozycję, bo ustawodawca dotąd nie widział potrzeby wprowadzenia uregulowań prawnych. Tymczasem Japonia, która w 2016 roku była za nami pod względem obrotów, zdążyła uporządkować kwestie legislacyjne. Dzięki temu, już w sierpniu br. miała co najmniej kilkadziesiąt razy większy rynek niż Polska.

 • Styczniowe odczyty PMI przemysłu pokazały nieznaczną poprawę w Europie i Azji. PMI dla strefy euro wydaje się wchodzić w trwalszy trend wzrostowy zapowiadany choćby przez agregat pieniężny M1 (jeden z najlepszych wskaźników wyprzedzających dla strefy euro i dla Polski), choć dzieje się to nieco szybciej niż sugerowałaby dynamika roczna M1.