• Informacje na temat:

  ukraina czy jest w nato

Artykuły na temat: ukraina czy jest w nato
 • Ukraina: Bogate regony chcą systemu federalnego

  Pomagamy Ukrainie przede wszystkim w walce z korupcją, reformie finansów i decentralizacji, służymy także pomocą finansową - mówi PAP wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. wsparcia reform na Ukrainie Artur Radziwiłł.

 • Soros gotów zainwestować na Ukrainie 1 mld dolarów

  Amerykański inwestor George Soros zadeklarował w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla austriackiego dziennika "Der Standard", że jest gotów zainwestować na Ukrainie 1 mld USD i zaapelował do Zachodu o pomoc w zwiększeniu jej atrakcyjności dla inwestorów.

 • Ostra reakcja Rosji na ustawę o wolnej Ukrainie

  Rosja podejmie przeciwdziałania, jeśli Stany Zjednoczone nałożą na nią nowe sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie - oświadczył w sobotę wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow po uchwaleniu przez Kongres USA ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji.

 • Senat jednogłośnie zgodził się w czwartek na ratyfikację przez prezydenta RP Układu o stowarzyszeniu między Unią Europejską a Ukrainą.

 • Polska blokada Nord Stream 2. Można zatrzymać rosyjski gaz w drodze do Niemiec

  Gabinet Mateusza Morawieckiego chce zbudować regionalną koalicję, by nie dopuścić do budowy kontrowersyjnego gazociągu. Koalicja na rzecz blokady budowy gazociągu Nord Stream 2, nie powinna składać się tylko z Polski i Ukrainy. Inne kraje basenu Morza Bałtyckiego mogą się chcieć przyłączyć.

 • USA zadowolone z polskiej decyzji ws pocisków Patriot

  Rząd Stanów Zjednoczonych - zadowolony z decyzji polskiego resortu obrony. Amerykański Departament Stanu podkreślił, że plan modernizacji polskich sił zbrojnych oraz poparcie zobowiązania NATO do inwestycji zbrojeniowych o wartości 2% PKB, przyczyniają się do wzmocnienia Sojuszu.

 • Już 22-23 września br. w Białymstoku odbędzie się III Wschodni Kongres Gospodarczy, impreza w pełni poświęcona Polsce Wschodniej. O perspektywach rozwoju tego makroregionu, o wizji przyszłości między Brukselą, Warszawą i Kijowem, potrzebnych zmianach i wyzwaniach rozmawiać będą nie tylko politycy i decyzyjne osoby w Polsce i Ukrainie, ale także przedstawiciele samorządów, biznesu i nauki.

 • Dziś rozpoczyna się szczyt ministrów finansów głównych gospodarek G7, będzie trwał przez weekend. Najważniejszym tematem spotkania zarówno od strony gospodarczej, jak dla rynków będzie polityka handlowa. Dotychczasowa retoryka administracji D.Trumpa nie daje jednak dużych szans na uzyskanie kompromisu.