• Informacje na temat:

  ukraina czy rosja

Artykuły na temat: ukraina czy rosja
 • Polskie IT kwitnie, ale potrzebuje obcokrajowców

  ..., Białorusi, ale także Francji czy Hiszpanii. Ich zatrudnienie wbrew obiegowym opiniom nie jest tanie, ale bez ich umiejętności nie moglibyśmy brać udziału w międzynarodowym wyścigu w branży nowych...

 • Ostra reakcja Rosji na ustawę o wolnej Ukrainie

  Rosja podejmie przeciwdziałania, jeśli Stany Zjednoczone nałożą na nią nowe sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie - oświadczył w sobotę wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow po uchwaleniu przez Kongres USA ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji.

 • Praca dla Polaków nie tylko w Unii

  Z początkiem grudnia w największych internetowych giełdach pracy zamieszczono ponad 600 ofert* pochodzących z państw spoza Unii Europejskiej, takich jak Rosja, Ukraina czy nawet Singapur i Katar. Są one w większości przypadków kierowane do wykształconych pracowników i specjalistów w danej dziedzinie, takich jak inżynierowie czy informatycy. Poszukiwani są też doświadczeni przedstawiciele handlowi...

 • Rosja wprowadza nowy zakaz importu towarów z Ukrainy w odpowiedzi na sankcje Kijowa - ogłosił w sobotę premier Dmitrij Miedwiediew. Chodzi o niektóre towary przemysłowe, a także rolnicze i żywność - podała agencja TASS, powołując się na biuro prasowe premiera.

 • Stażyści lub praktykanci przyjeżdżają do polskich firm z różnych zakątków świata. Czy staże w polskich firmach mają sens? Jaką wartość niosą dla przedsiębiorstw w naszym kraju? Czy Japończyk na stażu w polskiej firmie myśli o zatrudnieniu u nas na stałe?

 • Rosja wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę

  Dostawy rosyjskiego gazu na Ukrainę zostają przerwane do czasu przekazania przez Naftohaz Ukrainy kolejnej przedpłaty - poinformował w środę szef Gazpromu Aleksiej Miller. Wg niego rezygnacja z zakupu rosyjskiego gazu stwarza zagrożenie dla tranzytu do Europy.

 • Praca zdalna dla firmy z listy Fortune 500 – Crossover znajdzie polskich specjalistów

  Polscy specjaliści od lat są łakomym kąskiem dla wielkich zagranicznych korporacji. Naszych ekspertów wyróżnia doświadczenie, wiedza i wysokie kwalifikacje. Polski oddział firmy Crossover zajmie się poszukiwaniem ekspertów z branż: IT, finansów, czy kadr zarządzających dla globalnych firm z listy Fortune 500. Największą zaletą takiego zatrudnienia jest praca zdalna - za amerykańskie stawki.

 • Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Rosji i Ukrainy podpisali w czwartek wieczorem w Brukseli porozumienie ws. warunków dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę przez okres zimowy do końca marca 2015 r. Ukraina ma zapłacić do końca roku 3,1 mld dol. za wcześniejsze dostawy.

 • ​Gigantyczna fala Ukraińców zalewa nasz rynek pracy

  ...dokładnie, ilu cudzoziemców rzeczywiście skorzysta z tych propozycji. - Na pewno będzie ich mniej, ponieważ konsulaty na Ukrainie nie będą w stanie rozpatrzyć w odpowiednim terminie wszystkich wniosków(...) wyniosła 3998 hrywien, czyli zaledwie 656 zł. Tymczasem w Polsce przy zbiorze truskawek można zarobić w ciągu pięciu tygodni ponad 3 tys. zł. - Do Polski chętnie przyjeżdżają młodzi Ukraińcy...

 • Rosyjski bank centralny usiłuje wesprzeć rubla. Bez powodzenia. Czy Rosji grozi kryzys?