• Informacje na temat:

  ukraina dziś

Artykuły na temat: ukraina dziś
 • Stan wojenny na Ukrainie bez wpływu na sytuację polskiego rynku pracy

  Obecna sytuacja nie jest niczym nowym. Konflikt na Ukrainie trwa od dłuższego czasu. Jak wynika z danych ONZ, od początku rozwoju kryzysu na Ukrainie w 2014 r. do dziś zginęło tam  ponad 3 tys. cywilów. Warto zauważyć, że stabilna sytuacja polityczno-gospodarcza jest dla Ukraińców jednym z ważnych powodów wyboru Polski jako miejsca emigracji zarobkowej - wskazuje na to 12,5 proc. naszych...

 • Ukraina na skraju zapaści

  Gospodarka ukraińska znalazła się na skraju zapaści, choć na razie podtrzymują ją programy ratunkowe Międzynarodowego Funduszu Walutowego. PKB Ukrainy już spadło o 5,6 proc. Trudną sytuację dodatkowo pogłębia konflikt z separatystami w Donbasie.

 • UE utworzy biura pracy dla fachowców

  Komisja Europejska chce negocjować z krajami trzecimi, w tym wschodnimi sąsiadami jak Ukraina, tzw. porozumienia migracyjne, które umożliwią imigrantom legalną pracę w konkretnych sektorach w krajach UE.

 • Ministrowie spraw zagranicznych Niemiec i Francji, Frank-Walter Steinmeier i Jean-Marc Ayrault, zaapelowali do władz Ukrainy o uregulowanie sytuacji politycznej i kontynuację reform.

 • ​Rynek pracy przed krachem

  Przedsiębiorcy od wielu miesięcy narzekają na coraz większe problemy z zatrudnieniem pracowników o odpowiednich kwalifikacjach. To, co dziś jest jeszcze problemem pracodawców, za chwilę może się okazać problemem całej gospodarki.

 • Węgiel z Polski na Ukrainę

  Trzy lata po rozpoczęciu rosyjskiej agresji Ukraina w sferze energetycznej w dużej mierze pozostaje zależna od woli Kremla i kontrolowanych przez Putina separatystów z Donbasu.

 • Emigracja zarobkowa, czyli poszukiwanie dobrobytu

  Otwarcie unijnego rynku pracy dla nowych członków Wspólnoty było celem politycznych zabiegów. Dziś ekonomicznie motywowane migracje zaczynają wzbudzać kontrowersje.

 • Dziś oficjalną, dwudniową wizytą rozpoczyna w Polsce prezydent Ukrainy. Oprócz spraw politycznych, ważne miejsce zajmą zagadnienia gospodarcze.

 • Nepalczycy i Hindusi zainteresowani pracą w Polsce

  Szefowie agencji zatrudnienia zgodnie twierdzą, że najlepsze w ostatnich latach źródło pracowników zza naszej wschodniej granicy, Ukraina, zaczyna się już ewidentnie wyczerpywać. Ukraińcy, którzy(...) pracy w polskich zakładach jest dziś tak duże, że nie udaje się go zaspokoić, nawet sięgając po chętnych z pozostałych pięciu krajów, które podlegają uproszczonej procedurze dostępu do rynku pracy...

 • Rosja na razie nie zakręci Ukrainie kurka z gazem

  Dla Rosji dostawy gazu na Ukrainę są od lat bronią polityczną. Dziś można mówić o zażegnaniu sporu gazowego między obu krajami. Dzięki pośrednictwu Unii Europejskiej.