• Informacje na temat:

  ukraina gaz

Artykuły na temat: ukraina gaz
 • 174 400 miejsc pracy na Ukrainie

  Stopa bezrobocia na Ukrainie wzrosła w lutym o 0,1 pkt. proc. i wyniosła 2,9 proc. - podał w środę urząd statystyczny. Liczba wolnych miejsc pracy wynosiła na początku marca 174.400 - podał urząd.

 • PGNiG dostarczy gaz na Ukrainę!

  W piątek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że podpisało kontrakt na pilne dostawy gazu z Naftohazem, po tym jak Gazprom odmówił rozpoczęcia dostaw na Ukrainę.

 • Przegląd wynagrodzeń w górnictwie i wydobywaniu w Europie

  W 2012 roku na świecie wyprodukowano 7 790 mln ton węgla kamiennego i brunatnego, a największym producentem tych surowców były Chiny. Wydobycie węgla kamiennego i brunatnego wyniosło tam 3 543 mln ton i stanowiło ono 45 proc. ogólnoświatowej produkcji. Wśród 20 największych producentów tego paliwa znalazło 7 państw stricte europejskich oraz dwa położone na kontynentach europejskim i azjatyckim.

 • Rosja wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę

  Dostawy rosyjskiego gazu na Ukrainę zostają przerwane do czasu przekazania przez Naftohaz Ukrainy kolejnej przedpłaty - poinformował w środę szef Gazpromu Aleksiej Miller. Wg niego rezygnacja z zakupu rosyjskiego gazu stwarza zagrożenie dla tranzytu do Europy.

 • Gdzie są spawacze?

  Piotr Wierzbicki, dyrektor Szkoły Spawania Air Products. - Na ogłoszenie, zamieszczone przez dwa tygodnie w lokalnej Gazecie Wyborczej, zgłosiło się dziesięć osób, z czego siedem spełniało nasze(...) przez ich kolegów po fachu z Rumunii, Ukrainy czy Białorusi. Polacy są po prostu lepsi. Przykładowo na Ukrainie nadal w wielu miejscach spawa się w CO2, a nie w mieszance gazów, co podnosi jakość...

 • Putin grozi odcięciem gazu Ukrainie!

  Ukraińska przedpłata za rosyjski gaz starczy na trzy, cztery dni. Potem Gazprom zakręci kurek - zagroził prezydent Rosji Władimir Putin. - To będzie oznaczało problemy z tranzytem do Europy - oświadczył Putin. Wyraził też nadzieję, że "do tego nie dojdzie".

 • Ukraina spróbuje się dogadać z Rosją w sprawie dostaw gazu

  Ukraina wciąż nie ma bezpiecznych źródeł zaopatrzenia w gaz ziemny. Pod koniec września może się odbyć kolejna tura trójstronnych rozmów gazowych między Rosją a Ukrainą z udziałem KE - zapowiedział w czwartek unijny komisarz ds. klimatu i energii Miguel Canete.

 • Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Rosji i Ukrainy podpisali w czwartek wieczorem w Brukseli porozumienie ws. warunków dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę przez okres zimowy do końca marca 2015 r. Ukraina ma zapłacić do końca roku 3,1 mld dol. za wcześniejsze dostawy.

 • Jak poinformował wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz, Rosja i Ukraina osiągnęły porozumienie ws. zimowych dostaw gazu na Ukrainę. Obie strony nie podpisały jeszcze niezbędnych dokumentów.

 • Ukraina zapłaci w IV kwartale ok. 230 dolarów za tysiąc metrów sześciennych gazu - poinformował rosyjski minister ds. energetyki Aleksandr Nowak. Kwota ta zawiera przyznaną władzom w Kijowie zniżkę.