• Informacje na temat:

  ukraina konflikt rosja

Artykuły na temat: ukraina konflikt rosja
 • ​Gigantyczna fala Ukraińców zalewa nasz rynek pracy

  ...chętnie podejmują pracę w Polsce ze względu na bardzo niskie zarobki w ich kraju, pogarszającą się sytuację gospodarczą państwa oraz z powodu konfliktu z Rosją. W kwietniu przeciętna płaca na Ukrainie...

 • Rubel traci na nowej odsłonie konfliktu

  Rubel notuje najgorszą sesję od dwóch tygodni, a rentowność obligacji rosyjskich jest najwyższa od 7 dni. Inwestorzy spekulują, że zwiększone napięcie z Ukrainą może skutkować surowszymi sankcjami wobec Rosji. Przede wszystkim obawiają się kolejnej odsłony konfliktu.

 • Nadchodzi koniec spadków bezrobocia. Możliwa reakcja pracodawców na słabą koniunkturę

  ...bardzo niskiej inflacji w polskiej gospodarce jest teraz bardzo duże - dodaje Mróz. Dodaje, że embargo rosyjskie oraz konflikt na Ukrainie wpływają nie tylko na ceny żywności, lecz także na sytuację wszystkich innych eksporterów. Zwłaszcza Rosja należy do dużych partnerów handlowych Polski, a zmniejszenie wolumenu wymiany handlowej dotyka bardzo wielu przedsiębiorców. Mróz zauważa jednak, że...

 • Pozorny sukces umowy Rosja-Ukraina; konflikt gazowy nadal nierozwiązany

  Porozumienie Rosja-Ukraina-UE nie rozwiązuje problemu dostaw gazu na Ukrainę bo dotyczy tylko tej zimy, a nie długoterminowych dostaw. Spór gazowy może wybuchnąć na nowo. Ratunkiem dla Ukrainy może być podwyżka cen tego surowca, co obniży zużycie gazu i zmniejszy uzależnienie od Rosji.

 • Ostra reakcja Rosji na ustawę o wolnej Ukrainie

  Rosja podejmie przeciwdziałania, jeśli Stany Zjednoczone nałożą na nią nowe sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie - oświadczył w sobotę wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow po uchwaleniu przez Kongres USA ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji.

 • Polski węgiel nie pomoże Ukrainie

  Ukraina: Stan kryzysowy to ponowne zwrócenie uwagi na konflikt w Donbasie. Rząd Ukrainy podjął w środę decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w sektorze energetycznym.

 • Putin: Zaopatrzenie Ukrainy w gaz jest zależne od tranzytu gazu rosyjskiego

  Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w sobotę, że zaopatrzenie Ukrainy w gaz zależy od tranzytu gazu rosyjskiego przez terytorium tego kraju. Kwestię tranzytu wymienił jako temat ewentualnych rozmów z prezydentem elektem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

 • Rosja blokuje ukraińskie ciężarówki

  Rosyjskie ciężarówki nadal mają problemy z dotarciem do zachodniej Europy. Nie mogą wjechać do Polski, gdyż wygasło porozumienie z naszym krajem dotyczące zezwoleń transportowych. Natomiast na Ukrainie blokowane są przejazdy TIR-ów z rosyjskimi rejestracjami.

 • Rosja traci grube miliardy dolarów na sankcjach

  Rosja traci około 40 mld dolarów rocznie z powodu sankcji i 100 miliardów z powodu spadków cen ropy.

 • UE przedłużyła sankcje gospodarcze wobec Rosji do 31 stycznia 2016 roku

  Unia Europejska przedłużyła w poniedziałek sankcje gospodarcze wobec Rosji za jej zaangażowanie w konflikt na wschodzie Ukrainy. Restrykcje będą obowiązywać do 31 stycznia 2016 roku.