• Informacje na temat:

  ukraina konflikt zbrojny

Artykuły na temat: ukraina konflikt zbrojny
 • Unia ma poważny problem z Ukrainą

  Sytuacja na Ukrainie jest dużo bardziej niebezpieczna niż dekadę temu, gdy po pomarańczowej rewolucji swary w prozachodnim sojuszu doprowadziły do powrotu władzy prorosyjskiej Partii Regionów Wiktora Janukowycza - ocenił w piątek "Financial Times".

 • Kijowskie nieruchomości niemal o 70 proc. tańsze

  Najpierw obywatelski zryw w kierunku Unii, potem otwarty konflikt zbrojny, a wszystko to połączone z toczącą kraj korupcją - oto niektóre powody, dla których mało kto przez ostatnie lata wspominał o ukraińskim rynku nieruchomości. To może się jednak niebawem zmienić.

 • Rubel traci na nowej odsłonie konfliktu

  Rubel notuje najgorszą sesję od dwóch tygodni, a rentowność obligacji rosyjskich jest najwyższa od 7 dni. Inwestorzy spekulują, że zwiększone napięcie z Ukrainą może skutkować surowszymi sankcjami wobec Rosji. Przede wszystkim obawiają się kolejnej odsłony konfliktu.

 • Na Ukrainie w ostatnich dniach zaatakowane zostały oddziały kilku rosyjskich banków, które działają tu mimo trwającego w Donbasie konfliktu zbrojnego ze wspieranymi przez Moskwę separatystami - przekazały w poniedziałek ukraińskie media.

 • Ukraina nad ekonomiczną przepaścią

  Ukraina drastycznie podnosi ceny energii dla odbiorców prywatnych i tnie świadczenia socjalne. Wszystko po to, by zapobiec niewypłacalności i uzyskać zagraniczne kredyty. Większości mieszkańców grozi nędza.

 • Ukraina: Amerykański funduszu zablokuje redukcję długu

  Sytuacja gospodarcza naszego sąsiada staje się dramatyczna. Ukraina stoi na progu niewypłacalności, dlatego musi nakłonić międzynarodowych wierzycieli do redukcji swojego zadłużenia. Zdaniem analityków nie będzie to łatwe.

 • Najstarsza na świecie agencja detektywistyczna wchodzi do Polski

  Zagrożenia, z jakimi zmaga się Europa: zmiany geopolityczne, konflikt na Ukrainie, problem uchodźców czy Brexit, sprawiają, że rośnie znaczenie wywiadu gospodarczego, działań zapobiegających szpiegostwu przemysłowemu oraz przestępstwom i nadużyciom gospodarczym.