• Informacje na temat:

  ukraina na dzisiaj

Artykuły na temat: ukraina na dzisiaj
 • ​Języki wschodnioeuropejskie pomogą w karierze

  Dawno minęły czasy, w których komunikatywny angielski w CV był wystarczający do znalezienia dobrej pracy. Dzisiaj znajomość tego języka na bardzo wielu stanowiskach jest nie tylko pożądana, ale wręcz oczywista. Na popularności zyskują natomiast języki wschodnioeuropejskie. Posługiwanie się nimi często oznacza wysokie zarobki i krótki czas poszukiwania pracy.

 • Polski węgiel nie pomoże Ukrainie

  Ukraina: Stan kryzysowy to ponowne zwrócenie uwagi na konflikt w Donbasie. Rząd Ukrainy podjął w środę decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w sektorze energetycznym.

 • Bez pracowników z zagranicy polska gospodarka może mieć kłopoty

  Zachodzie, dlatego polscy pracodawcy zwracają uwagę na konieczność podwyższenia zarobków oraz wprowadzenia ułatwień prawnych dla Ukraińców. Kwestie zatrudniania cudzoziemców omawiano dzisiaj na(...) obywatele muszą mieć wizy podczas przekraczania granic zewnętrznych, oraz te, których obywatele są zwolnieni z tego wymogu. Dzięki zmianom Ukraina została przeniesiona z aneksu I (czyli krajów, których...

 • W ostatnich latach spożycie makaronów w Polsce utrzymuje się na stabilnym poziomie. Dzisiaj (25 października) przypada światowy dzień makaronu i choć takie "święto" może kojarzyć się jedynie z komercyjnym zabiegiem producentów, trudno zaprzeczyć, że makaron pozostaje podstawowym składnikiem europejskiego menu.

 • Ranking talentów IMD: Polska pośrodku stawki

  ...w rankingu niżej niż w 2013 i 2010 r., gdy zajmowaliśmy lepsze, 30 miejsce. W regionie wyprzedza nas Łotwa, Litwa, Czechy, jesteśmy za to klasyfikowani wyżej niż Ukraina, Rumunia czy Bułgaria, która(...)). - Pamiętajmy, że to na pracodawcach spoczywa dzisiaj obowiązek dopasowania umiejętności pracowników do stanowisk. Niestety, w większości przypadków polityka zarządzania talentami jest skierowana...

 • Ukraina wznowiła import gazu z Rosji

  Ukraina wznowiła ostatnio wstrzymany w połowie czerwca import gazu z Rosji - poinformował operator ukraińskich gazociągów, państwowa spółka Ukrtranshaz. Do końca grudnia na Ukrainę będzie tłoczone 43,5 mln metrów sześciennych surowca na dobę.

 • Co dziesiąty aktywny zawodowo Polak pracuje za granicą

  ...demograficzną pod koniec tego roku. Dzisiaj obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Różne szacunki wskazują, ze od wejścia Polski do Unii Europejskiej nasz kraj opuściło od kilkuset tysięcy do ponad(...), Grzegorz Maliszewski również uważa, że pracowników trzeba będzie szukać za granicą, ale nie wśród Polaków. Kierunkiem, który będzie miał największe znaczenie będzie wschód, głównie Ukraina i Białoruś...

 • Ukraina wprowadza moratorium na spłatę długu wobec Rosji

  - Rząd Ukrainy wprowadził moratorium na spłatę długu wobec Rosji wynoszącego w sumie ok. 3,582 mld dolarów w związku z zakupieniem przez Rosję pod koniec 2013 roku ukraińskich obligacji na sumę 3 mld dol. - poinformował w piątek ukraiński premier Arsenij Jaceniuk.

 • Związkowcy z zakładu Alstom Konstal w Chorzowie obawiają się zwolnień

  ...w grupie - dzisiaj pracuje w nim łącznie około 1,1 tys. pracowników". "Zakład w Chorzowie produkuje przede wszystkim na eksport, uczestnicząc w projektach takich jak metro dla Rijadu. Alstom...

 • Sawczenko: Na Ukrainie doszło do ekonomicznego ludobójstwa

  - To, co się dzieje dziś na Ukrainie można nazwać ekonomicznym ludobójstwem. W ostatnich latach wymarło więcej ludzi, więcej ludzi doprowadzono na skraj nędzy niż podczas wojny - mówi w wywiadzie dla "DGP" Nadia Sawczenko.