• Informacje na temat:

  ukraińska wojna domowa

Artykuły na temat: ukraińska wojna domowa
 • Tani pracownik pilnie poszukiwany

  Ukrainy. Pracują głównie na budowach, w handlu, gastronomii, jako pomoc domowa czy w usługach kosmetycznych. Część na czarno, ale około miliona legalnie, płacąc podatki, składki ZUS, wynajmując...

 • KE: Unia nie będzie marznąć w razie braku rosyjskiego gazu

  Nawet w razie półrocznego kompletnego odcięcia Europy od rosyjskiego gazu w żadnym z państw nie zabraknie go na potrzeby gospodarstw domowych - ocenia KE na podstawie przeprowadzonych gazowych stress testów. Jest jednak warunek: współpraca między krajami.

 • Ukraina nad ekonomiczną przepaścią

  Ukraina drastycznie podnosi ceny energii dla odbiorców prywatnych i tnie świadczenia socjalne. Wszystko po to, by zapobiec niewypłacalności i uzyskać zagraniczne kredyty. Większości mieszkańców grozi nędza.

 • Rex Tillerson będzie sekretarzem stanu

  Amerykański prezydent elekt Donald Trump dziś desygnował na stanowisko sekretarza stanu USA Rexa Tillersona, szefa koncernu naftowego ExxonMobil - poinformowano w oficjalnym komunikacie, który potwierdził wcześniejsze doniesienia prasowe.

 • Morawiecki zapowiada oszczędności

  Administracja publiczna powinna trochę się odchudzić, bo przez poprzednie osiem, dziewięć lat ona rosła - powiedział w piątek desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki. Trzeba oglądać, bardzo mocno oglądać każdą złotówkę, bo to grosz publiczny - dodał. W kwestii górnictwa jesteśmy między młotem a kowadłem; polityka klimatyczna UE i największych państw świata powoduje, że mamy bardzo niewielkie pole manewru - uważa desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki.

 • Rozpędzona polska gospodarka zwolni w przyszłym roku, ale i tak będzie jedną z najszybciej rozwijających się w Europie. Ten rachunek uwzględnia największe ryzyka - twardy brexit, wojny handlowe toczone z umiarkowaną siłą, zaostrzające się kłopoty włoskiej gospodarki, spowolnienie wzrostu w strefie euro, a zwłaszcza w Niemczech oraz napięcia geopolityczne.

 • Skromne wzrosty, ale jednak wzrosty, na wczorajszej sesji w USA, przełożyły się na dobre nastroje na otwarciu dzisiejszej sesji w Europie. Nastroje tym lepsze, ponieważ na Ukrainie panował w czasie świąt względny spokój. Lepsze rokowania co do rozwoju sytuacji pojawiły się po wejściu misji OBWE do jednego z kluczowych miast wschodniej Ukrainy, opanowanego przez separatystów.

 • Kryzys na Ukrainie na razie nie martwi inwestorów z GPW

  Zaognienie sytuacji u naszego wschodniego sąsiada, choć wpływa na wycenę ukraińskich spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, nie wywołuje na razie większych obaw wśród inwestorów - ocenili analitycy, z którymi rozmawiała PAP.

 • Negatywne impulsy z zewnątrz przesądziły o tym, że warszawski parkiet zakończył dzień wyraźnym cofnięciem, czym z nawiązką wymazał cały osiągnięty w środę wzrost. Za poranne pogorszenie nastrojów w Europie odpowiedzialne były zarówno spadki indeksów w USA po protokole z ostatniego posiedzenia FOMC, jak i gorsze odczyty kondycji chińskiego przemysłu w styczniu.

 • Wracają stopnie zasilania!

  Nie ma ograniczeń w dostawach gazu, jest "pierwszy stopień zasilania" - powiedziała w czwartek rzeczniczka operatora systemu gazociągów przesyłowych Gaz-System, Małgorzata Polkowska.