• Informacje na temat:

  ulc

Artykuły na temat: ulc
 • Polacy polegli na językach!

  Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) unieważnił 185 pilotom zaświadczenia o znajomości angielskiego. Bez nich od marca 2011 r. nie będą mogli latać za granicę - ujawnia "Rzeczpospolita". Gazeta ustaliła, że problem dotyczy głównie pilotów z PLL LOT.

 • NIK: Prezes ULC wydawał certyfikaty dla lotnisk z naruszeniem prawa lotniczego

  Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wydawał certyfikaty dla lotnisk z naruszeniem przepisów prawa lotniczego - wynika z raportu NIK. Według Izby zaniedbania powodowały, że nie można było stwierdzić czy lotniska były w pełni zdolne do bezpiecznego funkcjonowania.

 • ...skutku, trzeba wystąpić do Komisji Ochrony Praw Pasażerów przy Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i złożyć skargę do prezesa ULC. Jest ona możliwa jedynie w wypadku: odmowy przyjęcia na pokład wbrew woli(...) pasażerów: Ze strony www.konsument.gov.pl można pobrać ulotkę Europejskiego Centrum Konsumenckiego informującą o swoich prawach. « Potrzebne dokumenty: Skargę do prezesa ULC, można złożyć ze strony...

 • Polskie porty lotnicze w tym roku obsłużą 39 mln pasażerów - wynika z najnowszych danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego. To ok. 15 proc. więcej niż w 2016 r. Z prognozy ULC wynika, że w 2035 r. z polskich lotnisk skorzysta ponad 94 mln podróżnych.

 • Opóźniony, odwołany lot

  Cywilnego. Formularz skargi znajduje się na stronie internetowej tego urzędu pod adresem: www.ulc.gov.p...

 • Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego w piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" w związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

 • Piechociński: Polska straciła na rzecz Czechów 10 tysięcy miejsc pracy

  ...nadzoru lotniczego. Rzeczniczka uważa, że brak w Polsce takich firm, mogących współpracować z ULC w zakresie nadzoru nad lotnictwem ultralekkim, wynika z braku precyzyjnych regulacji ustawowych. - Sejm(...) ustawy Prawo lotnicze, tworzony jest przez ULC projekt rozporządzenia w sprawie przekazania niektórych czynności nadzoru podmiotom lub osobom fizycznym. - O ile znajdą się chętni i będą w stanie...

 • W krajowej przestrzeni powietrznej ok. 100 tys. dronów

  Polska jest jednym z europejskich liderów w prawnym uregulowaniu dronów - uważa Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Nowe przepisy pobudzą rynek oraz całą branżę do tego, żeby wykonywać więcej lotów - nie tylko komercyjnych, służących np. fotografii ślubnej czy koncertowej, lecz także bardziej skomplikowanych lotów.

 • ...działa Komisja Ochrony Praw Pasażerów (kontakty na www.ulc.gov.pl). Może ona zbadać konkretny przypadek i wydać decyzję administracyjną w danej sprawie. Z nią należy zwrócić się raz jeszcze do...

 • ULC: Od soboty kawa czy puder powyżej 350 ml zakazany w bagażu podręcznym lecąc do USA

  Od soboty pasażerowie wylatujący z Polski do USA będą mogli przewieźć w bagażu, nadawanym do luku samolotu, np. kawę, mąkę, cukier, puder kosmetyczny, talki w ilości powyżej 350 ml - poinformował w piątek Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC). Dodano, że nie dotyczy to lekarstw i odżywek dla dzieci.