• Informacje na temat:

  ulga na dziecko 2012

Artykuły na temat: ulga na dziecko 2012
 • Rozliczając się z fiskusem za rok 2012, nie mogliśmy z mężem skorzystać z ulgi na dziecko, bo nasze dochody przekroczyły określony próg. W marcu urodziłam drugą córeczkę. Słyszałam, że w takiej sytuacji dochody rodziców są nieistotne i można skorzystać z ulgi z tytułu posiadania dzieci. Czy to prawda? Sławomir z Krotoszyna...

 • 1,5 mln rodzin skorzysta na zmianach w uldze podatkowej na dzieci

  Jak ocenia Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, 1,5 mln rodzin skorzysta na wprowadzeniu przygotowanych przez Ministerstwo Finansów zmian w uldze podatkowej na dzieci. Zmiany mają kosztować budżet 1,5 mld zł.

 • .... Dla rodzin z dwójką dzieci zasady nie ulegną zmianie: bez względu na wysokość dochodu ulga wynosi 92,67 zł miesięcznie (1.112,04 zł rocznie) na dziecko.  W rodzinie z trójką dzieci ulga na trzecie (i kolejne) dziecko jest wyższa o 50 proc. Dochód nie ma znaczenia. Uwaga, ulgi według nowych zasad rozliczamy dopiero w PIT-ach za 2013 rok.  Podst. prawna: Nowela ustawy o PIT z 12 października 2012 r.

 • Rządowa rewolucja w zatrudnianiu: Ulga za etat dla firmy i 12-złotych stawki godzinowej

  Rząd zapowiada rewolucję w zatrudnieniu: chce wspierać firmy, które podwyższą pensje i przyjmą na umowę o pracę.

 • Mam dwoje dzieci i w rozliczeniu podatku za 2012 r. odliczałam ulgę rodzinną. Czy w PIT za 2013 r. też mogę z niej skorzystać? Słyszałam, że są zmiany w przepisach. Anna, 32 lata, Braniewo...

 • Choć polityka prorodzinna ma niewątpliwie wpływ na decyzję o posiadaniu dziecka, to nie należy oczekiwać, że szybko doprowadzi do demograficznego boomu. Nie stało się tak dotychczas w żadnym kraju.

 • Mój mąż, wypełniając PIT, co roku odliczał ulgę za internet. Wiem, że ta ulga została zniesiona i mąż już z niej nie skorzysta. Ale podobno mają do niej prawo osoby, które nigdy z tego odliczenia nie korzystały. Czy jest to możliwe? Natalia z Poznania.

 • Koszt wychowania jednego dziecka w Polsce - do osiągnięcia 18. roku życia - mieści się w przedziale od 176 tys. do 190 tys. zł - wynika z raportu Centrum im. Adama Smitha "Koszty wychowania dzieci w Polsce w 2016".

 • ...koszty użytkowania sieci internetowej, w tym roku nie będziesz miała tej możliwości, bowiem ulga ta jest przewidziana tylko dla tych podatników, którzy w 2012 roku odliczyli ją po raz pierwszy(...) można odliczyć opłaty za internet w wysokości faktycznie poniesionej, ale maksymalnie 760 zł. Ulga prorodzinna z limitem dochodów Gdy Anna spytała księgową, czy także zasady ulgi prorodzinnej się...

 • Rekordowo dużo urodzeń. Ale to nie zasługa 500+?

  Metropolie chwalą się, że odnotowują największe od lat liczby porodów na swoim terenie. Efekt programu 500 plus? Niekoniecznie. Raczej polityka prorodzinna samorządów i dążenie matek, by rodzić w ludzkich warunkach.