• Informacje na temat:

  ulga na złe długi 2013

Artykuły na temat: ulga na złe długi 2013
 • Ulga na złe długi w podatkach dochodowych będzie czymś na wzór obowiązującej już od lat ulgi w VAT. Wierzyciel wycofa zapłacony podatek, a dłużnik zwróci do budżetu państwa to, co zdążył już odliczyć.

 • Kolejnych 50 zmian dla biznesu

  Przedsiębiorca, któremu kontrahent nie płaci na czas, odzyska zapłacony podatek dochodowy, a dłużnik zapłaci podatek za generowanie długu - m.in. takie rozwiązanie wprowadza kolejna, duża paczka nowelizacji przepisów pod nazwą "50 uproszczeń dla biznesu". O ile projekt podyktowany jest faktycznymi problemami firm, przedsiębiorców może niepokoić ilość zmian wdrażanych obecnie w prawie, które rewolucjonizują prowadzenie biznesu.

 • Włosi szykują się na najgorsze?

  Włochy podczas kryzysu gospodarczego w Europie były jednym z krajów "pieszczotliwie" określanych mianem PIIGS, a więc tych, które były dla gospodarki eurostrefy największym zagrożeniem. I chociaż przyczyny problemów w poszczególnych państwach były nieco inne, wspólnym mianownikiem kłopotów okazał się być sektor bankowy, rozbudowane wydatki socjalne, czy skostniałe struktury rynku pracy.

 • Raport Banku Światowego: Całkowita stopa podatkowa w Polsce rośnie

  Jak wynika z najnowszego raportu Banku Światowego i firmy doradczej PwC "Paying Taxes 2015" - badającego stopień skomplikowania systemu podatkowego - Polska zajmuje 87. miejsce, w porównaniu do zeszłorocznej 113 pozycji.

 • Po nowelizacji przepisów od stycznia mniej więcej dwa tysiące firm miesięcznie korzysta z ulgi w VAT na złe długi - poinformowało PAP Ministerstwo Finansów. Według fiskusa wzrasta zainteresowanie przedsiębiorców tym rozwiązaniem.

 • Jak dokonać korekty w ramach ulgi na złe długi?

  Na podstawie art. 89a ust. 1 ustawy o VAT, podatnik może skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług na terytorium kraju w przypadku wierzytelności, których nieściągalność została uprawdopodobniona. Korekta dotyczy również podstawy opodatkowania i kwot podatku przypadającej na część kwoty wierzytelności, której nieściągalność została uprawdopodobniona. Nieściągalność wierzytelności jest uprawdopodobniona wówczas, gdy nie zostanie ona...

 • Urząd skarbowy wyłapie niesolidnych płatników

  - Zmiany, jakie ustawa deregulacyjna wprowadziła do ustawy o VAT, mogą spowodować, że kontrahenci będą bardziej sumiennie wywiązywać się z ciążących na nich obowiązków regulowania faktur w terminie - twierdzi Hubert Łęcki, ekspert biura rachunkowego Hubertus.

 • Kontrahent nie zapłaci, możesz odzyskać podatek

  Uporczywe zaleganie przez kontrahenta z zapłatą za sprzedane mu towary czy usługi pozwala przedsiębiorcy odzyskać zapłacony wcześniej z tytułu tej sprzedaży VAT. Przywilej ten zawiera się w tzw. uldze na złe długi, z której można skorzystać po spełnieniu kilku warunków.