• Informacje na temat:

  ulga podatkowa 2010

Artykuły na temat: ulga podatkowa 2010
 • Podatki, składki i ulgi

  Na szczęście system ten przewiduje liczne ulgi, które pozwalają uchronić część pieniędzy przed fiskusem. W Niemczech, podobnie jak w Polsce, dochody pracownika podlegają opodatkowaniu według(...) osobistą. Najniższa stawka podatku dochodowego w Niemczech wynosi 14 proc. Opodatkowane są nią osoby, których roczny dochód nie przekracza 52 881 euro. Kwota wolna od podatku wynosi za Odrą 8004 euro...

 • Rząd Węgier zapowiada ulgi podatkowe dla rodzin z dwojgiem dzieci

  Od stycznia ulga podatkowa dla rodzin z dwojgiem dzieci zwiększy się na Węgrzech do 40 tys. forintów (ok. 534 zł) miesięcznie - zapowiedziała w czwartek minister zasobów ludzkich Katalin Novak.

 • System podatkowy w Niemczech oraz w Austrii

  Osoby planujące emigrację zarobkową do Niemiec lub Austrii powinny przed wyjazdem zapoznać się z podstawowymi regułami opodatkowania dochodów z pracy, obowiązujących w tych państwach, by uniknąć na miejscu niepotrzebnych niespodzianek. Poniższy artykuł ma na celu przybliżyć systemy podatkowe tych państw oraz ułatwić podatnikom orientację w tej, czasami zawiłej, materii, jaką jest prawo podatkowe.

 • Ulga na kasę fiskalną. Zawieszenie firmy może bardziej zaszkodzić niż pomóc

  Trudno o bardziej restrykcyjne przepisy niż te o uldze na zakup kasy rejestrującej. Z jednej strony niełatwo ją uzyskać, bo np. odliczenie nie przysługuje na urządzenia dokupowane w trakcie prowadzenia działalności. Z drugiej strony bardzo łatwo ją utracić. Wystarczy, że kasa nie jest używana w firmie przez 3 lata, o czym fiskus dowiaduje się z protokołu odczytu zawartości pamięci fiskalnej.

 • ...obowiązującej w 2010 r. Ponadto nie wykazuje się ich w PIT-11 za 2009 r. Na 2010 r. nie zostały podwyższone ani koszty ani ulga w podatku wobec tego wynoszą one tyle samo co w 2009 r. Na stronie(...) X, wynagrodzenia za dany miesiąc są wypłacane 10 dnia następnego miesiąca. Pracodawca ten wynagrodzenia za grudzień 2009 r. wypłaci 8 stycznia 2010 r. (10 stycznia 2010 r. przypada w niedzielę). Składki ZUS...

 • Fiskus nie umorzy zobowiązania pobitemu podatnikowi

  Na podstawie art. 67a § 1 Ordynacji podatkowej, organ podatkowy może z uwagi na ważny interes podatnika lub publiczny przyznać ulgę w spłacie zobowiązań.

 • Rzeczywiście – najbliższa rodzina nie musi płacić podatku od spadku i darowizn, jeśli dopełni odpowiednich formalności – m.in. zgłosi w urzędzie skarbowym fakt darowizny. Jednak w tym przypadku nie jest to konieczne. Wsparcie od mamy jest bowiem traktowane jako wypełnienie obowiązku alimentacyjnego, a nie jak darowizna. Z podobnym pytaniem zwrócił się do fiskusa młody człowiek, który w 2010

 • Exit tax, czyli jak zdobyć "szybką gotówkę"?

  Ministerstwo Finansów planuje wdrożyć podatek od wyprowadzonych za granicę hipotetycznych zysków, a więc takich, których jeszcze nie ma. Co ciekawe, polski fiskus chce złamać nie tylko firmy, ale także osoby fizyczne.

 • Przeciętnie w zeszłym roku zarobiliśmy średnio 13 tys. 440 zł

  Jak podało Ministrestwo Finansów przeciętny dochód podatnika za zeszły rok wyniósł 13 tys. 440 zł, a podatek 2 tys. 328 zł. Efektywne stawki PIT rozliczanego za 2010 r. wg skali podatkowej wyniosły 14,07 proc. i 22,03 proc. Podatek od osób opodatkowanych wg skali wyniósł 43,8 mld, a od opodatkowanych 19-proc. stawką liniową 12 mld zł - poinformował resort finansów.

 • Preferencyjny system podatkowy dla innowacyjnych przedsiębiorstw funkcjonuje już w 13 krajach europejskich. Oferujący niską stawkę opodatkowania dochodów z tytułu własności intelektualnej program ma wkrótce trafić do Polski. Oby jak najszybciej, choć w obliczu złamanych obietnic obniżenia stawki VAT, rosnących obciążeń fiskalnych i kar dla przedsiębiorców tzw. innovation box wydaje się skórką