• Informacje na temat:

  ulga rehabilitacyjna za 2012 kwota

Artykuły na temat: ulga rehabilitacyjna za 2012 kwota
 • ...potwierdzenie wysłania PIT-u przez internet. Ważne ulgi: Za 2012 r. po raz ostatni możesz odliczyć je na starych zasadach Ulga za internet. Odliczysz maksymalnie 760 zł za cały rok. Ulga na dzieci. Odlicz(...) socjalną albo zasiłek pielęgnacyjny. Ulga odsetkowa. Możesz ją odliczyć, jeśli wzięłaś kredyt hipoteczny między rokiem 2002 a 2006 (i w poprzednich latach już ją odliczałaś). Rehabilitacyjna. Wysokość...

 • Czas na nowe stawki podatków dochodowych!

  Podatek PIT jest tylko jednym z elementów systemu podatkowego, dlatego na wielkość obciążeń podatkowych nie można patrzeć jedynie przez pryzmat tego podatku - wskazuje resort finansów odnosząc się do skargi RPO dot. zbyt niskiej kwoty wolnej od podatku.

 • PIT Last Minute: Ulga rehabilitacyjna pozwala obniżyć podatek średnio o ponad 400 zł

  Z ulgi rehabilitacyjnej mają prawo skorzystać nie tylko niepełnosprawni, ale także podatnicy, którzy mają na utrzymaniu osobę niepełnosprawną - na przykład rodzice czy współmałżonek. Przeciętna oszczędność na podatku z tego tytułu przekracza 400 zł - wyliczył Tax Care.

 • Tylko 42 przedsiębiorców skorzystało z ulgi na zakup nowych technologii

  Rozliczając PIT za 2012 r., najwięcej osób odliczyło wydatki na internet. Duża grupa podatników skorzystała także z ulgi rehabilitacyjnej. Skierowana do przedsiębiorców rozliczających się według skali ulga na nowe technologie wciąż jest wykorzystywana tylko przez nielicznych.

 • Ulga rehabilitacyjna przysługuje też opiekunom

  Część z kosztów utrzymania osoby niepełnosprawnej można odliczyć od dochodu i zapłacić przez to niższy podatek. Dotyczy to zarówno samych niepełnosprawnych, jak i osób, które utrzymują niepełnosprawnych członków rodziny. Przy korzystaniu z tej ulgi trzeba pamiętać o tym, że nie wszystkie wydatki i nie w każdej wysokości można odliczyć.

 • Wydatki na zabiegi rehabilitacyjne trzeba uprawdopodobnić

  Przedłożenie orzeczenia o niepełnosprawności i dowodu rejestracyjnego pojazdu nie jest wystarczające, aby w zeznaniu rocznym można było odliczyć ulgę z tytułu przejazdów samochodem osobowym na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne. Konieczne jest również uprawdopodobnienie poniesienia wydatków - czyli uprawdopodobnienie faktycznego korzystania z zabiegów.

 • PIT Last Minute: Wydatki na leki mogą być ulgą podatkową

  W ramach ulgi rehabilitacyjnej można odliczyć także wydatki na leki - przypomina Tax Care. Przepisy nie narzucają górnego limitu odliczenia, ale żeby z niego skorzystać, należy wydawać miesięcznie na leki minimum 100 zł. Im większa różnica pomiędzy faktycznym wydatkiem a kwotą 100 zł, tym wyższa korzyść podatkowa.

 • Złożysz PIT, a fiskus i tak wlepi ci odsetki i mandat

  Jeżeli złożymy PIT roczny, ale nie zapłacimy podatku, to możemy zostać ukarani za uporczywe niepłacenie podatku. - Oprócz odsetek dostaniemy mandat na 5-10 proc. zaległości - mówił gość CZATerii Artur M. Brzeziński, doradca podatkowy, wydawca portalu ePodatnik.pl. - Podatki to czysta matematyka, więc zawsze trzeba policzyć co nam się opłaca, a co nie - radził ekspert w trakcie czatu na temat rozliczeń PIT. Kiedy opłaca się rozliczyć z małżonkiem? Co zrobić z zawyżonym zwrotem pieniędzy od...

 • Należy zlikwidować ulgę na internet

  Należy zlikwidować ulgę na internet - postulują eksperci. Ministerstwo Finansów informuje, że w tej chwili nie pracuje nad zmianami dotyczącymi przywilejów podatkowych, ale projekt można szybko opracować. Kierunek zmian wskaże premier w expose 18 listopada.

 • Co nowego w PIT rocznym za 2011 rok?

  W PIT za rok 2011 (rozliczenie w roku 2012) mamy kilka zasadniczych zmian...