• Informacje na temat:

  umowa darowizny pojazdu

Artykuły na temat: umowa darowizny pojazdu
 • ...operatorem, nawet wtedy, jeśli zbliża się jej zakończenie. Dostawcy różnego rodzaju usług mają bowiem w umowach klauzule, które pozwalają im, zgodnie z prawem, automatycznie je odnawiać. Zgodę na to(...) umowa wygasła, zwykle trzeba poczekać do końca okresu rozliczeniowego. Musisz zapłacić za czas, w którym była wiążąca i w wyznaczonym terminie zwrócić sprzęt należący do firmy, np. dekoder, modem. Tu...

 • Nieodpłatne otrzymanie środka trwałego

  Spółka z o.o. otrzymała w drodze darowizny od innego podmiotu majątek ruchomy (środek trwały). Jak powinno wyglądać podatkowe i rachunkowe rozliczenie otrzymanego majątku?

 • Prawnik w pakiecie - nowy benefit dla pracownika

  ...do określonej liczby godzin porad prawnych w ciągu całego roku. Radcy prawni pomagają w takich sytuacjach jak uzyskanie odszkodowania po wypadku, sporządzenie umowy kupna-sprzedaży np. pojazdu, czy przekazania darowizny. Z reguły oferta, którą zapewnia kancelaria prawna obejmuje porady z zakresu m.in.: prawa rodzinnego, ochrony konsumenta, prawa spadkowego, odszkodowań, wypadków i kolizji...

 • Podatkowe oszczędności na koniec roku - leasing i sponsoring

  Wielu przedsiębiorców liczy na to, że zamknięcie roku większymi firmowymi zakupami pozwoli im zaoszczędzić na podatku dochodowym za 2015 r. Z jednej strony wygląda to jak szukanie oszczędności na siłę, z drugiej jednak faktycznie obniża podatek. W grę wchodzi m.in. podpisanie umowy leasingu lub sponsoringu.

 • Reklamacja sprzętu stanie się prostsza

  Można przekazać swój udział w rzeczy drugiemu współwłaścicielowi i będzie on mógł skorzystać ze wszelkich uprawnień z tytułu rękojmi - uznał Sąd Okręgowy w Olsztynie.

 • Koszty reklamy w firmie - o czym pamiętać przy rozliczeniu?

  Reklamowanie swojego biznesu ma zapewnić wzrost sprzedaży danego produktu czy usługi, często też dzięki poszerzeniu grona klientów przyczynia się do rozwoju działalności. Innymi słowy, ma na celu wzrost przychodów, stąd wydatki na reklamę działalności - na ulotkach, w internecie czy w ramach sponsoringu - przedsiębiorca rozliczy w kosztach firmy.

 • Prywatne samochody w użytkowaniu firmowym

  Do prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi wykorzystują prywatne auta należące do nich samych, ich pracowników i zleceniobiorców oraz stanowiące własność osób trzecich - zazwyczaj znajomych lub członków rodziny. Korzystanie z prywatnych samochodów w prowadzeniu działalności wywołuje określone skutki w podatku dochodowym.

 • Od podarowanego samochodu nie zapłacisz PIT-u

  Przedsiębiorca przekazujący na potrzeby osobiste samochód, którego kiedyś używał w firmie, nie zapłaci PIT-u. Na obdarowanym natomiast może spoczywać obowiązek zapłacenia podatku od spadków i darowizn.

 • Zapłać podatek w terminie i uniknij kary finansowej

  Każdy z nas musi pamiętać o kilku, a czasem nawet kilkunastu terminach zapłaty podatku rocznie. Łatwiej jest, gdy wpłata dotyczy systematycznie wpłacanych kwot, np. na VAT czy podatek dochodowy. Jednak są czynności, które zdarzają się zupełnie sporadycznie, a również rodzą obowiązek zapłaty podatku w określonym terminie. Tax Care przygotował zestawienie najczęściej płaconych podatków i terminy ich płatności, co powinno ułatwić poruszanie się w gąszczu ustawowych terminów.

 • Od 1 stycznia 2004 r. każda osoba kupująca używany samochód ma zapłacić za uzyskanie tzw. świadectwa oryginalności pojazdu. Do firm, które się tym zajmą, wpadnie bez wysiłku co roku około 200 mln zł. Problem w tym, że nowa procedura nie będzie barierą dla złodziei.