• Informacje na temat:

  umowa najmu

Artykuły na temat: umowa najmu
 • ...1 listopada do 31 marca. 6. Dla uczciwych lokatorów umowa najmu okazjonalnego ma swoje plusy. Wynajmujący, który wymaga tej formy umowy, ma zwykle mniej kandydatów na najemców. Daje to większe pole(...). Sposobem na uniknięcie problemów może być umowa o najem okazjonalny, która upraszcza i przyśpiesza pozbycie się nierzetelnego najemcy. 2. Treść umowy musi precyzyjnie określać strony (imiona, nazwiska...

 • 1,3 proc. umów najmu mieszkań w Polsce kończy się eksmisją - wynika z szacunków Open Finance. Odsetek zaskakująco niski skoro selekcja najemców nie jest nad Wisłą standardem.

 • ...odpowiednie warunki, będzie mogła w nim mieszkać na dotychczasowych zasadach. Musi jednak złożyć do gminy wniosek o wstąpienie w stosunek najmu. Sprawdzą, czy naprawdę tam mieszkasz Prawnik wyjaśnił, że(...)? – dopytywała Aleksandra. – Żeby gmina mogła żądać od pani opuszczenia mieszkania, musi najpierw wypowiedzieć pani umowę najmu – orzekł prawnik. – No, a jeśli się nie zgodzę? – Jeśli obie strony nie porozumieją...

 • Najem okazjonalny wcale nie w 100 procentach bezpieczny

  Jeśli trafi nam się nieuczciwy najemca mieszkania, który nie wywiązuje się z płatności, kluczową sprawą pozostaje wypowiedzenie mu w jak najszybszym trybie umowy i - jeśli nie chce się wyprowadzić - podjęcie niezbędnych kroków prawnych. Najbezpieczniejszym narzędziem w tym celu jest podpisanie umowy najmu okazjonalnego, ale nawet ona nie uchroni nas od strat finansowych.

 • Od 28 stycznia 2010 roku, gdy wynajmujemy komuś mieszkanie, możemy zawrzeć z nim umowę tzw. najmu okazjonalnego. Co prawda wymaga on znacznie większych formalności niż zwykły wynajem, ale bardzo dobrze chroni interesy właścicieli mieszkań lub domów. Na czym on polega?

 • Zasady opodatkowania prywatnego najmu w 2019 r.

  zaliczenie do odpowiedniego źródła, czyli działalności gospodarczej, bądź najmu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o pdof, pozostaje zatem - zgodnie z przepisami - w gestii podatnika.

 • Niedawno zmarła moja babcia. Mieszkała w wynajmowanym mieszkaniu, w którym się wychowałam. Byłyśmy ze sobą bardzo związane. Czy mogę stać się zamiast babci stroną najmu? Katarzyna G. z Mielca...

 • Standardowa umowa najmu zawiera około 30 stron, a jej negocjacje mogą zająć od kilku do nawet ponad stu godzin. Rozmowy utykają zazwyczaj podczas uzgadniania przez strony trudnych kwestii, a skutki(...) najbardziej spornych i czasochłonnych klauzul w umowach najmu w centrach handlowych.

 • Takie prawo ma konkubent mieszkający z najemcą, ale już nie jego przyjaciel. Według przepisów (art. 691 § 1 k.c.) w razie śmierci najemcy mieszkania w stosunek najmu lokalu wstępują: małżonek(...) z najemcą. Podstawowym warunkiem skorzystania z tego prawa jest fakt wspólnego zamieszkiwania z najemcą do chwili jego śmierci. Prawo konkubenta do wstąpienia w stosunek najmu potwierdza wyrok Sądu...

 • Bezpieczny najem studencki

  Jakie kroki powinien przedsięwziąć student, by bezpiecznie wynająć mieszkanie? Czego unikać, co koniecznie wpisać do umowy najmu i czy trzeba płacić kaucję? Home Broker podpowiada, jak zrobić to bezboleśnie.