• Informacje na temat:

  umowa najmu mieszkania

Artykuły na temat: umowa najmu mieszkania
 • ...1. Wynajem mieszkania wiąże się z ryzykiem, że trafimy na nieuczciwego najemcę. Obawiamy się, że przestanie płacić...

 • Jak sformułować umowę najmu mieszkania, by spać spokojnie?

  Najem okazjonalny, a jeśli nie, to umowa na czas określony z możliwością miesięcznego wypowiedzenia - tak należy się zabezpieczać, wynajmując mieszkanie. Chodzi o to, by - jeśli lokator nie płaci - móc się go szybko pozbyć.

 • ...? – dopytywała Aleksandra. – Żeby gmina mogła żądać od pani opuszczenia mieszkania, musi najpierw wypowiedzieć pani umowę najmu – orzekł prawnik. – No, a jeśli się nie zgodzę? – Jeśli obie strony nie porozumieją się w sprawie warunków i terminu zakończenia umowy najmu, gmina może wystąpić do sądu o jej rozwiązanie i nakazanie opróżnienia mieszkania – odparł prawnik. – To co mam robić?! – Aleksandra była...

 • Najczęściej popełniany błąd przy podpisywaniu umowy najmu mieszkania

  Umowa najmu określa prawa i obowiązki najemcy oraz wynajmującego. Daje ona pewność, że wszystko przeprowadzone jest legalnie, a w razie sytuacji spornej można zawsze do niej sięgnąć i powołać się na jej zapisy.

 • Użyczenie to inaczej nieodpłatne wypożyczenie mieszkania. Oznacza to, że pozwoli pani bratanicy zamieszkać w tym lokalu, nie pobierając za to pieniędzy. Gdyby chciała pani, by bratanica zapłaciła, musiałybyście podpisać umowę najmu. Nie oznacza to jednak, że będzie pani musiała ponieść koszty zamieszkania rodziny w użyczonym mieszkaniu – możecie ustalić zasady dotyczące...

 • Bezpieczny najem studencki

  Jakie kroki powinien przedsięwziąć student, by bezpiecznie wynająć mieszkanie? Czego unikać, co koniecznie wpisać do umowy najmu i czy trzeba płacić kaucję? Home Broker podpowiada, jak zrobić to bezboleśnie.

 • Wynajęcie komuś mieszkania wiąże się z ryzykiem. Chroń się umową najmu okazjonalnego.

 • 1,3 proc. umów najmu mieszkań w Polsce kończy się eksmisją - wynika z szacunków Open Finance. Odsetek zaskakująco niski skoro selekcja najemców nie jest nad Wisłą standardem.

 • Od 28 stycznia 2010 roku, gdy wynajmujemy komuś mieszkanie, możemy zawrzeć z nim umowę tzw. najmu okazjonalnego. Co prawda wymaga on znacznie większych formalności niż zwykły wynajem, ale bardzo dobrze chroni interesy właścicieli mieszkań lub domów. Na czym on polega?

 • Najem okazjonalny wcale nie w 100 procentach bezpieczny

  Jeśli trafi nam się nieuczciwy najemca mieszkania, który nie wywiązuje się z płatności, kluczową sprawą pozostaje wypowiedzenie mu w jak najszybszym trybie umowy i - jeśli nie chce się wyprowadzić - podjęcie niezbędnych kroków prawnych. Najbezpieczniejszym narzędziem w tym celu jest podpisanie umowy najmu okazjonalnego, ale nawet ona nie uchroni nas od strat finansowych.