• Informacje na temat:

  umowa najmu mieszkania podatek

Artykuły na temat: umowa najmu mieszkania podatek
 • Jeżeli wynajmujesz nieruchomość, pamiętaj, że przychód z tego tytułu musisz rozliczyć w urzędzie skarbowym. Wraz z Ministerstwem Finansów rozpoczynamy cykl porad o rozliczaniu PIT za 2013 r.

 • Skutki w VAT zakończenia umowy najmu lokalu

  Sposób rozliczenia podatku VAT po zakończeniu umowy najmu uzależniony jest od tego, w jaki sposób zostanie rozliczona pobrana kaucja albo w jaki sposób nastąpiło rozliczenie poniesionych nakładów ulepszających w wynajmowanym lokalu. Ważne jest także to, czy najemca po zakończeniu umowy najmu lokal opuścił, czy dalej z niego korzysta.

 • ...czynsz i media, (pod warunkiem, że to my je regulujemy, a nie lokator). Jeśli wynajmujemy mieszkanie w innym mieście, możemy też odliczyć koszty dojazdu do niego. 3. O tym, że będziemy płacić podatek(...)1. Jeśli wynajmujemy mieszkanie, musimy pamiętać o obowiązkach wobec fiskusa. Możemy wybrać jedną z dwóch form opodatkowania – na zasadach ogólnych (według skali podatkowej, której stawki wynoszą 18

 • Podatek przy najmie mieszkania, w którym będzie firma

  Świadczenie usług najmu oraz dzierżawy nieruchomości, co do zasady, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki podatkowej 23%. Natomiast usługi krótkotrwałego wynajmu mieszkań opodatkowane są 8% stawką VAT. Jednak w niektórych przypadkach ustawodawca przewidział możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku.

 • ...robić to zgodnie z prawem, czyli opłacać podatek do urzędu skarbowego. Wybór opodatkowania Podatek od wynajmu opłacamy po otrzymaniu zapłaty. Ten dochód rozliczamy np. w rocznym PIT-36 lub ryczałtem w PIT-28. Konieczna umowa najmu Najlepiej sporządzić tzw. umowę o najem okazjonalny. Zabezpiecza wynajmującego przed nieuczciwym najemcą. Poprawna treść umowy By umowa była dobrze sporządzona...

 • Specjaliści radzą: Nie unikaj płacenia podatku od najmu

  Kupno mieszkania na wynajem to obecnie jedna z najpopularniejszych form inwestowania. Nisko oprocentowane lokaty sprawiają, że poszukujemy innych możliwości lokowania kapitału.

 • Od lat rośnie liczba osób rozliczających przychody z tytułu najmu lub dzierżawy w formie ryczałtu. Z danych, jakie otrzymała „Gazeta Prawna” od Ministerstwa Finansów wynika, że w 2012 roku w ten sposób rozliczało się z fiskusem 334 tys. osób (o 43 tys. więcej niż rok wcześniej). Wyjaśniamy dla kogo rozliczenie ryczałtem jest najbardziej opłacalne i jakie formalności trzeba dopełnić, by...

 • Ach, te rachunki! Jak nie pogubić się w opłatach przy wynajmie mieszkania?

  Rachunki i opłaty za mieszkanie to zmora wielu najemców, zwłaszcza tych, którzy wynajmują lokum po raz pierwszy. Wbrew pozorom, zarządzanie domowym budżetem nie jest zadaniem skomplikowanym - pod warunkiem, że postawimy na dobrą organizację i przemyślane użytkowanie wynajmowanym mieszkaniem.

 • Rozliczasz się z fiskusem ryczałtem, np. z tytułu dochodów za wynajem mieszkania? Do końca stycznia musisz złożyć w swoim urzędzie skarbowym roczne zeznanie na PIT-28. Możesz to zrobić także przez internet, wchodząc na stronę www.e-deklaracje.gov.pl.

 • 10 kwestii, o których trzeba pamiętać, podpisując umowę najmu

  Wrzesień to okres szaleńczych poszukiwań mieszkań na wynajem. Lion's Bank podpowiada, jak w tym szale nie stracić głowy i uniknąć błędów, które w mogą nas sporo kosztować.