• Informacje na temat:

  umowa śmieciowa co to jest

Artykuły na temat: umowa śmieciowa co to jest
 • Umowa śmieciowa może być przyczyną bezprawnego wzbogacenia się pracownika

  Nawet po kilku latach pracownik zatrudniony na umowę śmieciową może taką umowę zaskarżyć do sądu. Jednak jest to ryzykowne, bo finansowo może stracić nie tylko dawny pracodawca, ale także pracownik.

 • Kredyt przy umowie śmieciowej - sprawdź, kiedy go dostaniesz

  Nie masz umowy o pracę, a chcesz wziąć kredyt? To utrudnione, ale nie niemożliwe. Konieczne jest udokumentowanie dochodów, z których będą spłacane raty. Osoby pracujące na czarno o zaciągnięciu zobowiązania muszą zapomnieć.

 • Pani Ewa ma rozpocząć pracę w nowej firmie. Okazało się jednak, że warunki w umowie są inne niż wcześniej ustalone. Nie jest to umowa o pracę, ale zlecenia. – Zastanawiam się, co robić. Czy mogę się wycofać? – zapytała. – Jeśli już na tym etapie warunki nie zgadzają się z umówionymi, radziłabym nie podpisywać takiej umowy. Umowa zlecenia (także o dzieło) to tzw. umowa śmieciowa...

 • Prezydent o śmieciówkach i emeryturach

  Będzie nowe kryterium przejścia na emeryturę. Po spotkaniu w Belwederze z szefami OPZZ i ZNP prezydent Bronisław Komorowski poinformował, że jest już gotowy projekt ustawy w tej sprawie. Dokument opracowany w kancelarii prezydenta wprowadza kryterium 40 lat stażu pracy jako warunek przejścia na emeryturę.

 • Z umową śmieciową do związku zawodowego. Już wkrótce nowe zasady

  ...w spiralę zadłużenia, lepiej jest budować wspólnotę, zakasać rękawy i walczyć o swoje prawa - wyjaśnia w rozmowie z PulsHR.pl Grzegorz Sikora z Forum Związków Zawodowych. Kolejną zmianą będzie(...) organizacji członkowskich oraz z 10 do 15 proc. dla pozostałych związków. - Wielokrotnie alarmowaliśmy, że podnoszenie progu w momencie, w którym poziom uzwiązkowienia spada, jest całkowicie wbrew...

 • Kolorowe kosze to dla gmin tylko czubek śmieciowej góry. Szykuje się kolejna rewolucja?

  Rozporządzenie ministra środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów ma ujednolicić zasady segregowania odpadów na terenie całego kraju. Ten krótki, pozornie techniczny akt wykonawczy, zdaniem gmin i ekspertów, wprowadzi kolejną śmieciową rewolucję.

 • Kiedy umowy śmieciowe dadzą prawo do etatu?

  ...prawnym śmieciowa umowa zlecenia czy o dzieło może, pod pewnymi warunkami, zostać uznana za równoznaczną z umową o pracę.

 • Zatrzymane tiry z nielegalnie przewożonymi odpadami są dla wielu samorządów jak kukułcze jajo. Nowe przepisy każą się nimi zająć , a o dodatkowych funduszach nie ma mowy.

 • Nagórek: Tak, bo w sytuacji gdy wybieramy segregację, to z reguły opłata jest niższa niż bez segregowania. Trzeba to jednak wskazać w deklaracji składanej w gminie. tina: A coś grozi za niezłożenie(...) i spółdzielnie mieszkaniowe muszą rozdawać deklaracje lokatorom? Marcin Nagórek: Nie, bo jest zbiorcza deklaracja, którą w imieniu lokatorów składa zarząd wspólnoty (a w spółdzielni mieszkaniowej...

 • KE zaniepokojona doniesieniami o polskiej mafii

  Komisja Europejska zapowiedziała w odpowiedzi na doniesienia o polskiej mafii zarabiającej na sprowadzanych z zagranicy śmieciach, że będzie monitorować sytuację. Bruksela podkreśla jednak, że egzekwowanie prawa leży w gestii państw członkowskich.