• Informacje na temat:

  umowa wynajmu mieszkania wzór

Artykuły na temat: umowa wynajmu mieszkania wzór
 • ...robić to zgodnie z prawem, czyli opłacać podatek do urzędu skarbowego. Wybór opodatkowania Podatek od wynajmu opłacamy po otrzymaniu zapłaty. Ten dochód rozliczamy np. w rocznym PIT-36 lub ryczałtem w PIT-28. Konieczna umowa najmu Najlepiej sporządzić tzw. umowę o najem okazjonalny. Zabezpiecza wynajmującego przed nieuczciwym najemcą. Poprawna treść umowy By umowa była dobrze sporządzona...

 • Ostatnia chwila na inwestycję w studencki najem

  Chcesz zarabiać na wynajmowaniu mieszkania studentom? Czasu zostało niewiele, a pracy i formalności cała masa. Mieszkanie trzeba znaleźć, kupić, przygotować do wynajmu, a potem oddać odpowiedniemu lokatorowi. Nagrodą może być zysk na poziomie cztery razy wyższym niż na przeciętnej bankowej lokacie - wynika z szacunków Home Brokera.

 • Portfele Polaków, czyli na co wydajemy?

  ...wiodło się im lepiej. – Zamordował nas kredyt. Mąż, uproszony przez teściową, do której mamy teraz pięć minut piechotą, namówił mnie na kupno 90-metrowego mieszkania na nowym osiedlu pod miastem. On(...) jedyna rezerwa. Nie tyle zaczęliśmy oszczędzać, ile zmieniliśmy styl życia. Tanie dyskonty zamiast delikatesów i zakupy z listą, a potem sumowanie wydatków w zeszycie i szukanie możliwości cięć. Mąż...

 • Spójna oferta wynajmu z przystępną ceną to dziś recepta na wynajem mieszkania nawet w niecałe 24 godziny. Jak jednak stworzyć taką ofertę?

 • 10 kwestii, o których trzeba pamiętać, podpisując umowę najmu

  Wrzesień to okres szaleńczych poszukiwań mieszkań na wynajem. Lion's Bank podpowiada, jak w tym szale nie stracić głowy i uniknąć błędów, które w mogą nas sporo kosztować.

 • Prezydent podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości, która pozwoli m.in. na budowę mieszkań na gruntach Skarbu Państwa. To spowoduje, że na rynku powinno pojawić się więcej mieszkań na wynajem, o umiarkowanym czynszu.

 • Mieszkanie na start: Siedem rzeczy, które warto wiedzieć o dopłatach

  Mieszkanie na start, czyli Mieszkanie plus po liftingu, to rządowy pomysł na dofinansowanie najmu, który umożliwia obniżenie miesięcznego czynszu nawet o kilkaset złotych. Jak na razie lista gmin, które podpisały umowę z BGK, jest jeszcze pusta. Warto już zapoznać się z zasadami programu, by być na to gotowym, gdy gminy zaczną przyjmować wnioski - radzi Marcin Krasoń, analityk Home Broker.

 • Politycy obiecują mieszkania i... brak podatku katastralnego

  Zbliżają się wybory, a politycy nie szczędzą nam obietnic. Wśród nich nie brakuje zapowiedzi decyzji, które mają poprawić sytuacje mieszkaniową Polaków. Jedno jest pewne - żaden z polityków nie powie słowa o ewentualnych planach wprowadzenia podatku katastralnego.

 • Castingi na najemców nadal w modzie

  Duży popyt na mieszkania na wynajem ciągle skłania właścicieli do organizowania tzw. castingów na najemców. Taka formuła ma z jednej strony nie dyskryminować pozostałych chętnych, którzy zgłosili zainteresowanie mieszkaniem, z drugiej ma pomóc właścicielowi wybrać potencjalnie najlepszego najemcę.

 • Bełkotem nie rozwiążemy problemów naszego budownictwa

  Rząd pracuje nad zmianami w programie MdM i zapowiada kolejny program budowy kamienic na wynajem. Eksperci są jednak sceptyczni - według nich, polskie programy budownictwa mieszkaniowego zmieniają się częściej niż ekipy rządzące i od lat nie rozwiązują problemu mieszkalnictwa.