• Informacje na temat:

  uncja

Artykuły na temat: uncja
 • Skoro zarabiamy coraz więcej, czemu stać nas na coraz mniej?

  W ciągu minionych 15 lat średnie zarobki Polaków wzrosły o blisko 200 procent. Daleko nam jednak do świętowania, bo przecież wzrosły także ceny. W efekcie często stać nas na coraz mniej. Tymczasem okazuje się, że nasza siła nabywcza zależy przede wszystkim od posiadanej waluty. Tylko jedna z nich, ta najstarsza na świecie, mimo biegu lat nie traci na wartości. Ta waluta to złoto.

 • Bieżący tydzień na rynku metali szlachetnych przynosi wiele emocji. Cena złota rozpoczęła go od zniżki, a podczas wtorkowej sesji tąpnęła dynamicznie, bo o ponad 2%. Tym samym, w czasie przedwczorajszej sesji notowania złota zeszły poniżej bariery 1300 USD za uncję, która była nienaruszona przez ostatnie 4 i pół miesięcy.

 • Złoto robi wrażenie

  ...10 lat temu uncja złota (31,1 gramów) kosztowała marne 300 dolarów. Dzisiaj 1600 dolarów, a całkiem niedawno dobijała do 2000 dolarów. Złoto pozostaje jednak drogie, co sprawia, że do łask wracają dawne, prymitywne wyrobiska, np. te znad rzeki Klondike, dopływu Yukon, gdzie w końcu XIX wieku zaczęła się słynna gorączka złota. Miasteczko Dawson City, które w tamtych czasach nagle rozrosło się do...

 • Cena złota poniżej 1200 USD za uncję

  Nie ulega wątpliwości, że wydarzeniem, które przyciągało w piątek najwięcej uwagi na rynkach surowców, był dynamiczny spadek cen metali szlachetnych - zwłaszcza złota, które przekroczyło w dół ważną barierę 1200 USD za uncję. W piątek złoto zakończyło sesję na poziomie tuż poniżej 1192 USD za uncję.

 • Ostatnie dni na rynku złota przyniosły dynamiczny rajd notowań tego kruszcu w górę. Po pokonaniu ważnego technicznego oporu w rejonie 1131 USD za uncję, wzrost cen złota przyspieszył, zaś wczoraj notowania tego kruszcu sięgnęły w czasie trwania sesji do poziomu 1200 USD za uncję, stanowiącego barierę nie tylko techniczną, lecz także psychologiczną.

 • NBP przewiduje cenę złota poniżej tysiąca dolarów za uncję

  Po mocnym wzroście cen żółtego kruszcu około dwa lat temu, gdy za uncję płacono blisko 1800 dolarów, teraz jego cena kształtuje się nieco powyżej 1200 dolarów. Zdaniem niektórych analityków może dalej spadać. Donald Malicki z Narodowego Banku Polskiego przewiduje, że nawet poniżej tysiąca dolarów za uncję.

 • Od 1 stycznia 2015 w kalifornijskim Berkeley napoje gazowane i inne słodkie napoje, a także syropy słodzące zostaną obłożone nowym podatkiem - 1 cent za uncję (28 ml). Daninę zapłacą dystrybutorzy.

 • DM BOŚ: Cena złota spadnie do 1000 dolarów za uncję

  Zdaniem analityków rynków surowcowych, w 2015 roku niewykluczony jest spadek notowań złota do 1000 dolarów za uncję.

 • Wzrost cen złota powyżej 1,3 tys. dolarów za uncję w najbliższym czasie mało prawdopodobny

  - Obecnie na rynku złota ewidentnie widać, że inwestorzy nie wiedzą, w którą stronę się zwrócić. Z jednej strony wciąż panuje długoterminowy trend spadkowy, co widać zarówno technicznie jak i fundamentalnie. Z drugiej jednak ze względu na wzrost awersji do ryzyka, notowania złota ostatnio wyraźnie wzrosły i przekroczyły poziom 1,2 tys. dolarów za uncję - mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Dorota Sierakowska, analityk Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska SA.

 • W przypadku Brexitu cena złota może przekroczyć 1400 dol. za uncję

  Notowania złota najbardziej zależą obecnie od wyników referendum w Wielkiej Brytanii oraz wniosków Rezerwy Federalnej z oceny kondycji gospodarki Stanów Zjednoczonych. Zdaniem analityków, w przypadku Brexitu cena kruszcu może wzrosnąć nawet o blisko 10 proc. i przekroczyć poziom 1400 dol. za uncję. Zarobią ci, którzy kupili złoto pod koniec ubiegłego roku.