• Informacje na temat:

  uncja złota

Artykuły na temat: uncja złota
 • Złoto robi wrażenie

  Szef Amber Gold miał złoty pomysł - oprzeć całą reklamę na złocie, a konkretnie na sztabkach złota. Chwyciło. Nie pierwszy raz. Nowożytna kariera złotego kruszcu zaczęła się w 1896 roku nad rzeką Yukon, na północy Kanady. Dzisiaj znowu przybywają tam setki poszukiwaczy. Także Polacy mogą do nich dołączyć. Tym bardziej, że wizy już nas nie obowiązują.

 • Uncja szlachetnego kruszcu podrożała w minionym tygodniu o 3 procent i na zakończenie sesji w piątek kosztowała ponad 1260 dolarów. Właśnie podczas ostatniego dnia notowań kurs złota wykreślił roczne maksimum - przez moment uncja kosztowała niemal 1280 dolarów.

 • Skoro zarabiamy coraz więcej, czemu stać nas na coraz mniej?

  O co właściwie chodzi z tą "siłą nabywczą"? To proste. Wystarczy spojrzeć na pierwszy z brzegu przykład: w 1930 roku elegancki samochód kosztował 500 dolarów, czyli równowartość 25 uncji złota. Dziś, gdy cena dobrego auta wzrosła do 30 tysięcy dolarów, wciąż można je kupić za 25 uncji złota. Podobnie jest z całym szeregiem dóbr i usług. Podczas gdy ich cena wyrażona w tradycyjnych walutach...

 • Królewski kruszec ma za sobą kolejny, piąty już z rzędu tydzień, który kończy na plusie. Za uncję złota trzeba było w miniony piątek zapłacić 1340 dolarów, co oznacza wzrost o 1,3 procent. Tymczasem Narodowy Bank Polski konsekwentnie nie dokupuje kruszcu, którego udział w oficjalnych rezerwach spada.

 • 10 sposobów na zakup tańszego złota

  Nawet o połowę tańszy może być przemyślany zakup złotej monety lub sztabki. Open Finance doradza jak taką transakcję przeprowadzić możliwie korzystnie, bo pośpiech jest w tym wypadku złym doradcą.

 • NBP przewiduje cenę złota poniżej tysiąca dolarów za uncję

  Po mocnym wzroście cen żółtego kruszcu około dwa lat temu, gdy za uncję płacono blisko 1800 dolarów, teraz jego cena kształtuje się nieco powyżej 1200 dolarów. Zdaniem niektórych analityków może dalej spadać. Donald Malicki z Narodowego Banku Polskiego przewiduje, że nawet poniżej tysiąca dolarów za uncję.

 • Jastrzębi Fed przyczyną przeceny złota

  Dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej w USA będzie wywierało presję na obniżki cen złota - uważają eksperci. Zwracają również uwagę na - odnotowany w pierwszym kwartale 2017 r. - spadek popytu na kruszec.

 • Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  - Perspektywy dla rynku surowcowego na dalszą część 2017 r. są pozytywne - powiedział Koen Straetmans, strateg NN Investment Partners TFI. Jego zdaniem, aluminium i złoto można traktować jako najatrakcyjniejszą klasę surowcowych aktywów inwestycyjnych. Dodał również, że poprawiły się perspektywy dla rynku ropy naftowej.

 • Młodsza siostra złota

  To był jeden z tegorocznych hitów inwestycyjnych. Srebro, które w połowie grudnia 2015 r. sięgnęło cenowego dna, w tym roku było jednym z najbardziej dochodowych aktywów. I może wciąż jest.

 • Młodsza siostra złota

  To był jeden z tegorocznych hitów inwestycyjnych. Srebro, które w połowie grudnia 2015 r. sięgnęło cenowego dna, w tym roku było jednym z najbardziej dochodowych aktywów.