• Informacje na temat:

  unia eurazjatycka

Artykuły na temat: unia eurazjatycka
 • Putin narzuca Eurazjatycką Unię Gospodarczą?

  1 stycznia wystartowała Eurazjatycka Unia Gospodarcza - sztandarowy projekt prezydenta Putina. Rosja marzy o powrocie do ZSRR, a jej sojusznicy o korzyściach gospodarczych. Do EUG należy Rosja, Białoruś, Kazachstan i Armenia.

 • Saxo Bank: Inwestorzy nieufni wobec Unii Euroazjatyckiej

  Eurazjatycka Unia Gospodarcza, -ma ona być gospodarczą i polityczną przeciwwagą dla USA, UE oraz Chin. Zachętą do uczestnictwa w Unii jest m.in. dwukrotna obniżka cen gazu oraz preferencyjne kredyty.

 • Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nie wykluczył w czwartek wyjścia swego kraju z utworzonej przez Rosję Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG), jeśli nie zostaną dotrzymane zawarte uzgodnienia - poinformowała agencja BiełTA.

 • Kazachstan odrzuca pomysł Rosji w sprawie wspólnej waluty

  Kazachstan odrzuca pomysł prezydenta Rosji Władimira Putina z ubiegłego miesiąca, by w Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG) obowiązywała wspólna waluta - poinformował w środę wysoki rangą przedstawiciel władz w Astanie.

 • Unia zniesie wizy dla Ukraińców i Gruzinów

  Komisarz UE ds. polityki sąsiedztwa Johannes Hahn nie wykluczył, że przed końcem roku KE zarekomenduje zniesienie wiz dla Ukraińców i Gruzinów. Nie jest jednak pewne, czy na szczycie Partnerstwa Wschodniego UE zadeklaruje gotowość zniesienia wiz już w 2016 r.

 • Rosja zakazuje importu polskiej produkcji rybnej, w tym konserw

  Rossielchoznadzor (Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego) poinformował we wtorek, że od środy wprowadza zakaz importu z Polski produktów rybnych, w tym konserw. Instytucja uzasadnia to brakiem zgody na inspekcje w polskich firmach.

 • Rynek ryb po zmianach

  Prezydent Komorowskiego na dzień przed ustąpieniem z urzędu podpisał ustawę o rynku rybnym. Część rybaków nie jest zadowolona z nowych przepisów, ponieważ nie pozwalają one na bezpośrednią sprzedaż ryb do zakładów przetwórczych.

 • Białoruś potrzebuje 3,5 mld dol. kredytu od MFW

  - Białoruś liczy na kredyt z Międzynarodowego Funduszu Walutowego w wysokości około 3,5 mld dol. - powiedział w piątek dziennikarzom minister finansów Białorusi Uładzimir Amaryn.

 • Plan dedolaryzacji gospodarki Rosji, czyli odchodzenia od rozliczeń międzynarodowych w dolarach, nie zostanie ogłoszony publicznie - podały w poniedziałek media w Moskwie. Obecnie plan jest dopracowywany przez rząd.

 • Rosja 1 stycznia wprowadza dla Ukrainy cła i embargo na żywność

  Premier Dmitrij Miedwiediew oświadczył w poniedziałek, że Rosja w celu ochrony swego rynku wprowadza od 1 stycznia dla Ukrainy cła i embargo na produkty spożywcze analogiczne do obowiązującego w stosunku do państw, które poparły sankcje wobec Rosji.