• Informacje na temat:

  unia europejska

Artykuły na temat: unia europejska
 • Unia Europejska zmienia prawo na niekorzyść polskich pracowników delegowanych

  Zmiany w przepisach o pracownikach delegowanych będą służyć starym krajom Unii Europejskiej i mogą zmodyfikować rynek pracy niemal nie do poznania. W ocenie ekspertów, to widać już mocno w takich krajach, jak Francja czy Austria, gdzie rozważane są przepisy krajowe zniechęcające do zatrudniania obcokrajowców.

 • Unia Europejska finansuje spokojną starość

  W Polsce wzrasta popyt na usługi opieki nad seniorami. Firmy chcące je świadczyć mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków europejskich. Pula pieniędzy do rozdysponowania wynosi 27 mln 600 tys. zł.

 • W Islandii luka płacowa jest przestępstwem. Odpowiednie regulacje czekają też Unię Europejską

  Eksperci Personnel Service wskazują, że w Polsce wyrównywaniu wynagrodzeń kobiet i mężczyzn sprzyja deficyt kadrowy, a w dłuższej perspektywie automatyzacja i robotyzacja pracy. - Różnice w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn to problem, na który Unia Europejska zwraca uwagę już od dłuższego czasu. Znane są wytyczne dotyczące niwelowania luki płacowej, ale nadal brakuje odpowiednich rozwiązań...

 • Czy Węgry są jeszcze w Unii Europejskiej?

  Czy Węgry są jeszcze w Unii Europejskiej? Czy tak może postępować kraj członkowski? Kiedy Viktor Orban, premier Węgier, zda sobie sprawę, że jest nielojalny wobec europejskiej wspólnoty?

 • Legalna imigracja potrzebna gospodarkom państw Unii Europejskiej

  ...na europejskich rynkach pracy. - Unia Europejska już teraz boryka się z niedoborami pracowników w niektórych sektorach, a braki te będą się pogłębiać. Jednocześnie Europa przegrywa wyścig...

 • PiS zadłuża Polskę najszybciej w Unii Europejskiej

  Dwa lata rządu Prawa i Sprawiedliwości to bezprecedensowy atak na polskie instytucje państwa prawa. W sferze gospodarczej natomiast rząd postępuje tak, aby rosło to, co powinno spadać - dług publiczny, a spadało to, co powinno rosnąć - siła sektora prywatnego.

 • Płaca minimalna w krajach Unii Europejskiej

  ...minimalne po uwzględnieniu poziomu inflacji pozostało na takim samym poziomie jak w roku poprzednim. Były to Grecja i Niemcy. Z kolei Rumunia jest państwem, w którym dynamika płacy minimalnej, po(...) minimalnego z płacą godziwą. Według Rady Europy, wynagrodzenie godziwe powinno kształtować się na poziomie 50-60 proc. płacy średniej w danym kraju (Europejska Karta Społeczna, 1961). Stosunek płacy...

 • Unia nie zakaże robienia zdjęć na tle słynnych obiektów

  Głupi pomysł, z którego trzeba się wycofać rakiem... Unia Europejska nie zamierza już zakazywać ludziom fotografowania znanych obiektów. Większość posłów do Parlamentu Europejskiego chce skasowania zapisu o ograniczeniu tzw. wolności panoramy. Raport, nad którym parlament ma głosować w przyszłym tygodniu, nie będzie wiążący.

 • Przeciętne zarobki w Polsce - jak wypadamy na tle Unii Europejskiej?

  Unia Europejska charakteryzuje się znacznym zróżnicowaniem zarobków. Przeciętne miesięczne wynagrodzenia Europejczyków w 2013 roku wahały się od 409 EUR w Bułgarii do 4663 EUR w Luksemburgu. Poza Luksemburczykami wysokie przeciętne miesięczne wynagrodzenie otrzymywali Duńczycy i Irlandczycy, którzy w 2013 roku zarabiali przeciętnie odpowiednio 4561 EUR i 3949 EUR.   Polacy w tym samym roku...

 • Krok w stronę liberalizacji rynku kolejowego Unii Europejskiej

  Po prawie trzech latach od prezentacji projektu Komisji Europejskiej państwa unijne przełamały impas wypracowując dzisiaj polityczne porozumienie o rynkowej części IV pakietu kolejowego. Przewiduje on m.in. otwarcie krajowych przewozów pasażerskich dla nowych podmiotów.