• Informacje na temat:

  unia europejska gaz łupkowy

Artykuły na temat: unia europejska gaz łupkowy
 • Polska powinna przyjąć system niemiecki

  ...bardziej nowoczesne i konkurencyjne uczelnie. Unia Europejska chciałaby, żeby do roku 2020 jedna trzecia wszystkich pracowników miała najwyższe kwalifikacje. Posłowie uważają, żeby osiągnąć ten cel...

 • Możliwy wspólny zakup surowców energetycznych przez kraje Wspólnoty. Pod koniec miesiąca Komisja Europejska zaprezentuje swoje pomysły w tej sprawie.

 • Ważą się losy polskich łupków - PGNiG będzie analizować prace

  Jeżeli analizujemy sytuację dotycząca eksploatacji polskich złóż gazu łupkowego, to przykład Polski trzeba odnosić do innych państw w Unii Europejskiej, które obowiązują podobne regulacje.

 • W lipcu odbędzie się kolejna dziesiąta już runda negocjacji TTIP. Mają one doprowadzić do zawarcia umowy o wolnym handlu pomiędzy Unia Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Zdaniem analityków ma ona zwiększyć liczbę miejsc pracy w Polsce. Powinna spowodować tez spadek cen energii i surowców energetycznych w Europie.

 • Większa ma być redukcja emisji dwutlenku węgla, a zamiast rygorystycznych przepisów w sprawie gazu łupkowego, będą jedynie wytyczne.Komisja Europejska przedstawi dziś pakiet klimatyczno-energetyczny.

 • Raport: Rosja pozostanie dominującym dostawcą gazu dla Europy

  Europa nie może liczyć na znaczące uniezależnienie się od dostaw rosyjskiego gazu przynajmniej do połowy przyszłej dekady - wynika z najnowszego raportu Oxford Institute for Energy Studies (OIES).

 • Gdzie są granice wzrostu świata paliw kopalnych

  Dlaczego "rewolucja łupkowa" stała się tak głośna? Przez kilka ostatnich pokoleń świat doświadczył bezprecedensowego wzrostu gospodarczego, zasilanego energią z tanich i łatwo dostępnych paliw kopalnych. W USA są one łagodzone przez zasadę, zgodnie z którą właściciel gruntu jest też właścicielem praw do leżących pod nim złóż. W Polsce i Europie właściciel gruntu nie ma żadnych korzyścI.

 • Polska energetyka pod ścianą

  Ministerstwo Gospodarki do końca roku chce zakończyć prace nad "Polityką energetyczną Polski do roku 2050". Zakłada ona m.in. rozwój energetyki jądrowej oraz pozyskiwanie prądu z gazu łupkowego. Podstawowym polskim surowcem energetyczny do 2050 roku ma jednak pozostać węgiel.

 • Trójmorze atrakcyjnym celem dla Ameryki?

  Bliższa współpraca w dziedzinie energetyki czy cyfryzacji - mogą być efektem spotkania amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa z prezydentami państw tak zwanego Trójmorza. Tak wynika z analizy Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

 • Paliwo dla Europy

  Dzięki gazoportowi Polska znacząco wzmocniła swoją pozycję przetargową w negocjacjach z dostawcami. Jak nasze plany dywersyfikacji źródeł dostaw gazu wpisują się w europejskie trendy na tym rynku?