• Informacje na temat:

  unia europejska mapa

Artykuły na temat: unia europejska mapa
 • Płaca minimalna - jednakowa stawka dla całej Unii Europejskiej?

  ...i charakteryzują się różną wysokością płacy średniej. Mapa 1. pokazuje zróżnicowanie pod względem stopy bezrobocia rejestrowanego oraz przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto. Na tle innych...

 • Europejska mapa biedy - jedna czwarta mieszkańców zagrożona jest ubóstwem

  W ubiegłym roku w Unii Europejskiej jeden na czterech mieszkańców Unii Europejskiej był zagrożony ubóstwem lub wykluczeniem społecznym - wynika z danych Eurostatu. W tej sytuacji znajdowało się 122 mln osób, czyli 24,4 proc. populacji UE. W Polsce problem ubóstwa dotyczy 24,7 proc. mieszkańców.

 • Polska mapa zamożności. Tu zarobisz najwięcej

  Średnia pensja na Śląsku jest o 1,4 tys. zł wyższa niż w biednych regionach.

 • Mapa drogowa na brexit uderza w funta

  Nieformalny szczyt przywódców Unii Europejskiej w austriackim Salzburgu pokazał, że nie warto ufać obietnicom polityków, tylko twardym faktom. A te pokazują, że negocjacje pomiędzy Londynem, a Brukselą w temacie brexitu od kilku miesięcy utkwiły w martwym punkcie.

 • RAPORT RMF: Ile płacą na Zachodzie?

  Gdzie na Zachodzie można zarobić lepiej niż w Polsce? Jeden rzut oka na mapę europejskich płac wystarczy, by się przekonać, że... prawie wszędzie. Poza prowincjonalną Grecją i Portugalią wszędzie płace są znacznie wyższe niż w Polsce. W Szwajcarii, Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Irlandii, we Francji, Niemczech, Austrii i na północy Włoch, pensje są wręcz uderzająco wyższe niż w naszym kraju, nawet jeśli weźmie się pod uwagę dużo wyższe koszty życia.

 • Eurostat przedstawił mapę dobrobytu w Europie

  Jak wynika z danych Eurostatu, najwyższy poziom dobrobytu materialnego w Unii Europejskiej zanotował Luksemburg (132 proc. średniej UE) i Niemcy (120 proc.). W Polsce wyniósł on 74 proc. Dane oparto na zrewidowane parytety siły nabywczej po ostatnim PKB i liczbie ludności poszczególnych państw.

 • Pod względem przedsiębiorczości znalazłyśmy się w europejskiej czołówce. Polki zakładają małe firmy, a przy okazji realizują swoje marzenia!

 • Ataki hakerskie: Polska najbardziej zagrożonym krajem Unii Europejskiej

  Polska jest najbardziej zagrożonym krajem w Unii pod względem ataków cyberprzestępców. W styczniu nasz kraj spadł o dwie pozycje (z 34. na 36.) w rankingu firmy Check Point najbardziej zagrożonych państw i jest jedynym krajem z naszej części Europy w pierwszej "50" świata!

 • Niemcy atrakcyjne dla emigracji według 92 procent Polaków

  .... Emigracyjna mapa świata według Polaków Portal Praca.pl zapytał Polaków również o to, które kraje obecnie wydają się im najbardziej atrakcyjne w kontekście wyjazdu do pracy. Z ankiety wynika, że układ sił...

 • Nowe, trudne szlaki na mapie Europy

  Z mozołem powstają projekty infrastrukturalne łączące kraje Europy Środkowej i Wschodniej - tak przecież potrzebne dla likwidacji barier komunikacyjnych i rozwoju regionów. Brak pieniędzy nie zawsze jest głównym powodem. Największy to rozstaw szyn.