• Informacje na temat:

  unia monetarna

Artykuły na temat: unia monetarna
 • Wzrost wynagrodzeń w grudniu rozczarował

  Ubiegły tydzień był stosunkowo bogaty w opublikowane dane. Szczególne zainteresowanie w Polsce wywołał wzrost wynagrodzeń o 2,7 proc. Wynagrodzenia były co prawda wyższe, ale w porównaniu z prognozami i oczekiwaniami rynku na poziomie 3,95 proc., takie dane były rozczarowaniem.

 • Euro doprowadzi do rozpadu całej Unii?

  Według ekspertów, brak własnej monety naraża gospodarki krajów ze strefy euro na poważną utratę niezbędnej cechy konkurencyjności międzynarodowej. Nawet wysoki poziom ekonomiczny nie uchroni przed takim ryzykiem. Choćby dlatego Polska nie powinna rezygnować ze złotego, zwłaszcza że przyszłość Eurolandu jest niepewna.

 • Starość wywoła rewolucję. Rynek pracy czeka trzęsienie ziemi

  Coraz dłuższe życie wywoła spore trzęsienie ziemi na rynku pracy. Dzisiejszy spór pracowników i pracodawców już za kilka lat będzie miłym wspomnieniem niewielkich problemów.

 • Premier Mateusz Morawiecki stwierdził podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli, że Polska jest wciąż daleka od wstąpienia do strefy euro.

 • Euro pracy nie zaszkodzi

  W koordynowaniu zmian instytucjonalnych na rynku pracy większe znaczenie odgrywają decyzje i zalecenia Komisji Europejskiej niż Europejskiego Banku Centralnego. Dlatego przystąpienie do strefy euro powinno mieć w tej kwestii raczej neutralne znaczenie - wynika z cząstkowego raportu przygotowanego na zlecenie Biura ds. Integracji ze Strefą Euro NBP.

 • Wejść do strefy euro czy zostać przy złotym?

  Gdy Polska przystępowała do Unii Europejskiej, zobowiązała się przyjąć euro. Przykładem dobrobytu, który daje wspólna waluta, była wówczas Grecja. Dzisiaj żaden kraj nie chce podzielić jej losu. Czy zatem Polska powinna pozostać przy złotym?

 • Uwaga: Bezrobotni wyjadą na Północ!

  Władze województwa warmińsko-mazurskiego chcą wysyłać bezrobotnych do rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 • PiS nie chce Polski w strefie euro. Morawiecki: powinniśmy poczekać nawet dekadę

  PiS od zawsze mówi "nie" wejściu Polski do strefy euro. Bo w rezygnacji ze złotego nie widzi korzyści ekonomicznych.

 • Mit że wszyscy dostali podwyżki!

  Powszechne jest przekonanie o tym, że na rynku warunki zaczęli dyktować pracownicy, ich pensje rosną za szybko i napędzają inflację. Nic bardziej mylnego. Ponad 65 proc. Polaków zarabia poniżej średniej krajowej. Co dziesiąty dostaje zaledwie płacę minimalną.

 • Michał Dworczyk: Teraz nie ma prac nad wejściem Polski do strefy euro

  - Teraz nie ma żadnych prac prowadzonych nad wejściem Polski do strefy euro - powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że Polska zobowiązała się do przyjęcia euro wchodząc do UE, ale trzeba do tego znaleźć "najlepszy moment".