• Informacje na temat:

  unia serbia

Artykuły na temat: unia serbia
 • Niemcy: Rośnie imigracja fachowców z krajów spoza UE

  Włoch. Spoza Unii prowadzą Indie, Bośnia-Herzegowina, USA, Serbia i Chiny. Projekt ustawy w toku Imigracja fachowców spoza Europy ma duże znaczenie - ocenia Mayer, wskazując na 1,2 mln nieobsadzonych...

 • KE: Unia nie będzie marznąć w razie braku rosyjskiego gazu

  Nawet w razie półrocznego kompletnego odcięcia Europy od rosyjskiego gazu w żadnym z państw nie zabraknie go na potrzeby gospodarstw domowych - ocenia KE na podstawie przeprowadzonych gazowych stress testów. Jest jednak warunek: współpraca między krajami.

 • Jako właściciel samochodu, który jeździ po krajowych drogach, musisz mieć wykupione ubezpieczenie OC. Jest ono niezbędne również wtedy, gdy wyjeżdżasz za granicę – ale nie w każdym kraju polskie OC jest wystarczającą ochroną.

 • Gazprom: Za 4 lata tranzyt gazu przez Ukrainę nie będzie konieczny

  Rosyjski Gazprom zapowiada, że już w 2022 tranzyt gazu przez Ukrainę nie będzie konieczny. W 2020 roku gaz przez Turcję popłynie do odbiorców w Europie. Najpierw do Serbii i Bułgarii, a następnie do Węgier. Rozpatrywana jest także druga odnoga do Grecji i Włoch.

 • Atrakcyjne Niemcy. Cudzoziemców przybywa

  Niemcy pozostają atrakcyjnym krajem dla imigrantów. Ponownie wzrosła liczba obcokrajowców, którzy przyjechali do pracy w RFN.

 • Mabion SA uzyskał zgodę odpowiednich organów regulacyjnych w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Serbii oraz w Polsce na realizację badania klinicznego z udziałem pacjentów z chłoniakiem rozlanym. Badania, we współpracy z firmą Altiora d.o.o. zostaną przeprowadzenie odpowiednio w czterech ośrodkach klinicznych na terenie każdego z wyżej wymienionych krajów.

 • Apokalipsa, której nie było: UE zatrzymała falę migrantów kosztem zgniłego kompromisu

  ...wpływem kilku czynników. Kilka dni wcześniej zrobiły to kraje leżące dalej na migranckim szlaku do bogatej Europy, czyli Słowenia i Chorwacja - należące do UE - a także Serbia. Macedończycy zadziałali(...) pełnić swoją funkcję, jego prezes - tak jak szef Fedu - musi mieć pod ręką "bazookę" czy inny arsenał instrumentów finansowych. Można też powiedzieć, że Unia tak jak każdy klub rządzi się pewnymi...

 • Szturm na greckie wyspy trwa

  UE ma wesprzeć obciążoną napływem migrantów Grecję. W ciągu trzech lat Unia ma wydać na zaspokojenie potrzeb uchodźców 700 mln euro.

 • Niemcy szukają sojuszników w walce z "turystyką socjalną". Wizy dla Bałkanów

  ...klauzuli w odniesieniu do krajów bałkańskich. Kraje członkowskie UE mają obecnie prawo czasowo (najwyżej na pół roku) wprowadzać obowiązek wizowy dla krajów nie będących członkami UE, jak np. Serbia. Uchwalenia takiej klauzuli domagały się m.in. Niemcy i Francja, ponieważ to tam właśnie przybywało coraz więcej osób z Serbii, Czarnogóry i Bośni-Hercegowiny, ubiegając się w UE o azyl. Unia ma pieniądze na...

 • Rosja buduje koalicję sojuszników Gazpromu

  Rosyjski "Kommiersant" pisze o rosnącym poparciu krajów Europy Południowej dla nowego gazociągu Turecki Potok (Turkish Stream) planowanego przez Gazprom po fiasku projektu South Stream, przeciwko któremu były Stany Zjednoczone i Unia Europejska.