• Informacje na temat:

  unijne dofinansowania dla rolników

Artykuły na temat: unijne dofinansowania dla rolników
 • ...przyznania dotacji dla rolników jest to, że beneficjent (czyli osoba, która korzysta ze wsparcia) mieszka na wsi lub w miejscowości liczącej poniżej 5 tys. mieszkańców i co najmniej przez ostatni rok(...) związanych z usługami dla turystów (np. sprzedażą posiłków). Osoby, które zamierzają uruchomić taką działalność, mogą liczyć na wsparcie z funduszy europejskich – dotacje oraz preferencyjne kredyty. Dotacje...

 • Usiąść i płakać. Urzędnicy, od których zależą dopłaty unijne, czekali na wytyczne od nowych przełożonych, a doczekali się jedynie masowych zwolnień. Pieniędzy wciąż nie widać, nie będzie za co siać. A zrozpaczeni rolnicy nie wiedzą, czy przeczekać zmiany na gorsze, czy sprzedawać ziemię i uciekać, gdzie pieprz rośnie.

 • Na wsi powstało 34 tys. nowych miejsc pracy dzięki funduszom UE

  ...w tych przedsiębiorstwach to osoby z innych miejscowości niż ta, w której prowadzona jest działalność firmy. Prawie 90 proc. pracowników jest zatrudniona na stałe. Natomiast unijne działanie "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" przeznaczone jest dla rolników, ich współmałżonków i domowników. Na takie wsparcie w PROW 2007 - 2013 przewidziano 1,47 mld zł. Agencja dofinansowuje do 50

 • Rolnicy muszą zapłacić podatek od unijnej pomocy

  Sadownicy, którzy dostali z Brukseli wsparcie na wycofanie z rynku owoców i warzyw, muszą z tego tytułu rozliczyć VAT - twierdzi Ministerstwo Finansów. Dla rolników to niemiła niespodzianka.

 • Polacy nie są wyjątkiem. Wszyscy Europejczycy muszą dłużej pracować

  Polacy wyjątkowo spokojnie przyjmują informacje o planie podniesienia wieku emerytalnego, choć w porównaniu z innymi krajami europejskimi wiek emerytalny zostanie wydłużony najbardziej dla polskich(...) pod uwagę, że tamtejszy rząd zamierza podwyższyć wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn tylko o dwa lata - do 67. roku życia. Wcześniej, bo w drugiej połowie 2010 r., podobną batalię rozpoczął rząd...

 • Jako młody rolnik możesz starać się o dotacje

  Jesteś osobą młodą i wiążesz swoją przyszłość z rolnictwem? Możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł. Jednak aby dostać fundusze z programu "Młody Rolnik", realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, trzeba spełnić określone wymogi.

 • Gmina może dofinansować twój własny prąd

  Samorządy zaczynają stawiać na odnawialne źródła energii. Po farmach wiatrowych przyszedł czas na panele fotowoltaiczne. Zachętą do inwestycji w prąd ze słońca ma być pomoc finansowa na zakup nowoczesnej instalacji.

 • Rolnictwo: Małżonkowie będą mieli różne numery identyfikacyjne

  Małżonkowie mający oddzielne gospodarstwa rolne będą mieli różne numery identyfikacyjne. Tak przewiduje senacki projekt nowelizacji ustawy o krajowym systemie ewidencji producentów rolnych. Dotychczas, chociaż prowadzili różne gospodarstwa, numer mieli wspólny.

 • Rolnicy stracą na reformie Warszawy? Wiemy, co na to ministerstwo

  Czy rozszerzenie Warszawy o 32. gminy będzie skutkować zmianą w przyznawaniu funduszy unijnych, m.in. w ramach programów wspierających rozwój obszarów wiejskich i dopłat dla rolników? Zapytaliśmy o to Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 • Minister apeluje do rolników o inwestowanie w małe przetwórnie

  - Apeluję do rolników o inwestowanie w małe przetwórnie.To pewna szansa na dodatkowe dochody, bo konsumenci kochają wiejską żywność - zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki podczas konferencji prasowej w Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu.