• Informacje na temat:

  upadłość firmy i co dalej

Artykuły na temat: upadłość firmy i co dalej
 • Nietrafiona rekrutacja – co dalej?

  ...: upadłość lub likwidacja firmy klienta, likwidacja stanowiska pracy, zwolnienia grupowe lub restrukturyzacja. W pozostałych przypadkach usługa gwarancyjna przysługuje, o ile jest umieszczona w umowie. Warto(...) i szybsze rezultaty, a pomyślnie zakończony proces pozwala pisać kolejne rozdziały w rozwoju firmy wraz ze zrekrutowanymi przez agencję pracownikami. Zdarza się jednak, z różnych przyczyn i w różnych...

 • KUKE: W tym roku upadnie 830 firm. To mniej niż w 2013 roku

  W październiku ogłoszono upadłość 81 firm. To dokładnie tyle samo co przed rokiem. W całym roku - według prognoz KUKE - upaść może 830 firm, czyli 6 proc. mniej niż w 2013 roku. Sytuacja w firmach przestała się pogarszać - przekonują ekonomiści.

 • Upadłość - i co dalej?

  ...z przejęciem firmy przez innego wierzyciela, nie stanowi podstawy do rozwiązania umowy. Dopiero kiedy sąd upadłościowy wyda stosowne ogłoszenie, w tym samym dniu ustaje ochrona dla kobiet w ciąży i matek(...) liczonej z pensji. Pracownicy nie zawsze potrafią przewidzieć likwidację firmy. Warto jednak w takich przypadkach znać swoje prawa i ubiegać się o ich przestrzeganie. Zwłaszcza wtedy, kiedy...

 • Co zrobić z najbardziej zadłużonymi firmami? Czy katastrofa może mieć pozytywne zakończenie?

  Co może zrobić współwłaściciel firmy, jeżeli sąd nie zgodzi się na ogłoszenie jej upadłości? To spotyka kilkaset firm i uderza w inne, które były jej dostawcami i nie mogą odzyskać długów. Najgorszym ze scenariuszy byłoby prowadzenie firmy dalej i zwiększanie jej zadłużenia.

 • Sąd gospodarczy w Krakowie ogłosił upadłość likwidacyjną najstarszej polskiej fabryki lokomotyw, firmy Fablok w Chrzanowie (woj. małopolskie), która zatrudnia około 350 pracowników. Wniosek o ogłoszenie upadłości złożyli związek zawodowy i grupa pracowników.

 • KUKE: W marcu br. upadły 83 firmy

  W marcu br. upadłość ogłosiły 83 firmy, czyli 43,1 proc. więcej niż miesiąc wcześniej, ale to wynika m.in. z sezonowości tego zjawiska - podała KUKE. Jej eksperci szacują, że w całym 2015 r. bankructwo zaliczy ok. 754 firm - to o 7,8 proc. mniej niż w 2014 r.

 • ...inspektor. – Mają więc do niego prawo wszyscy, jeśli firmy, w których pracowali zbankrutowały i ogłosiły upadłość, ale również ci, którzy stracili pracę w wyniku zwolnień grupowych. – Moja firma(...) dostanę zasiłek dla bezrobotnych, ale co dalej? – dzieliła się swymi obawami z przyjaciółką, swoją rówieśnicą. – Dobrze wiesz, że w naszym wieku nie można znaleźć pracy. Koleżanka poradziła jej, żeby...

 • Dłużnicy idą na rekord! Tysiące niezapłaconych faktur

  Ponad 81 tysięcy zadłużonych firm handlowych ma ponad 345 tysięcy niezapłaconych faktur, a średnie zadłużenie wynosi 37,5 tys. zł - poinformował Krajowy Rejestr Długów.

 • Sądy rejestrowe będą wykreślać firmy z KRS

  Przedsiębiorcy mają czas do końca czerwca, by dopełnić zaległych obowiązków rejestrowych. Nowelizacja, która obowiązuje od stycznia, dała sądom rejestrowym możliwość wykreślania z KRS podmiotów, które ich nie wypełniają, np. nie składając sprawozdań finansowych.

 • Wschodnia Polska: 500 osób idzie na bruk!

  Fabryka Wagonów Gniewczyna w Gniewczynie Łańcuckiej idzie w ruinę. 500-osobowa załoga przedsiębiorstwa otrzymała wypowiedzenia z pracy. 9 bm. sąd gospodarczy ogłosił bowiem upadłość firmy. Przedsiębiorstwem władają Słowacy.