• Informacje na temat:

  upadłość konsumencka nowe przepisy

Artykuły na temat: upadłość konsumencka nowe przepisy
 • Na czym polega upadłość konsumencka

  Z możliwości ogłoszenia upadłości (bankructwa), czyli pozbycia się długów, od lat korzystają osoby prywatne w krajach Unii Europejskiej czy w Stanach Zjednoczonych. W Polsce takie przepisy wprowadzono 5 lat temu.

 • Upadłość konsumencka popularniejsza

  Coraz większym zainteresowaniem cieszą się obowiązujące od kilku lat przepisy o tzw. upadłości konsumenckiej. Zdaniem ekspertów samą procedurę można przejść indywidualnie.

 • Od 1 stycznia tego roku obowiązują nowe przepisy dla zadłużonych. Osoby, które wpadły w spiralę długów, mogą teraz łatwiej uzyskać ich umorzenie lub przynajmniej zmniejszenie. Radzimy, jak to zrobić skutecznie.

 • Sejm zmienił przepisy o upadłościach konsumenckich

  Udoskonalenie obecnego modelu upadłości konsumenckiej oraz uproszczenie niektórych procedur - to główne, zapowiadane przez resort sprawiedliwości, cele obszernej nowelizacji Prawa upadłościowego, którą w piątek przyjął Sejm.

 • ...się zasady prawa upodłościowego. Dzięki temu zyskamy szansę, by uwolnić się od zadłużenia. Dotychczasowe przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej (czyli sytuacji, gdy osoba fizyczna ogłasza, że jest(...) w Polsce możliwość upadłości konsumenckiej, ogłosiło ją jedynie kilkadziesiąt osób. W innych krajach Unii Europejskiej upadłość ogłasza rocznie nawet kilkadziesiąt tysięcy dłużników. Doszło wręcz do tego...

 • Jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką na nowych zasadach?

  31 grudnia weszły w życie nowe znacznie łagodniejsze przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej. Dzięki nim każdy konsument (osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej od co najmniej roku) może starać się o uwolnienie ze spirali długów poprzez ogłoszenie upadłości.

 • Dotychczas niewiele osób skorzystało z upadłości konsumenckiej. Problemem były bowiem wymagania, które obecna nowelizacja zniosła. Jak więc można ogłosić bankructwo? Kto może, a kto nie? Przepisy dotyczą osób fizycznych, więc nie mogą z tego skorzystać osoby, które chcą oddłużyć własną działalność gospodarczą. Do...

 • Upadłości konsumenckie pod lupą ministra

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje zmiany dotyczące upadłości konsumenckiej. Zgodnie z zapowiedziami nowelizacja znacznie zliberalizuje zasady ogłoszenia upadłości przez osobę fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej. Osoby rozważające w najbliższym czasie poddanie się upadłości konsumenckiej powinny jednak uważnie przyjrzeć się proponowanym zmianom i zrobić dokładny rachunek

 • ...„Moja córka jest zadłużona w wielu bankach. Ma... kilkanaście kredytów, w tym hipoteczny. Niedawno straciła pracę. Chce złożyć wniosek o upadłość konsumencką. Czy ma szansę na umorzenie długów?”

 • Ogłoszenie upadłości konsumenckiej będzie prostsze

  W ubiegłym roku upadłość konsumencką ogłosiło 6,5 tys. osób. Od 2015 roku, po zmianie przepisów w tej kwestii, zrobiło to ponad 18,6 tys. osób. Przyjęta niedawno przez rząd nowelizacja przepisów liberalizuje przepisy.