• Informacje na temat:

  upadłość konsumencka senat

Artykuły na temat: upadłość konsumencka senat
 • Trzy lata i uwolnisz się skutecznie od długu

  Obecnie obowiązujące przepisy o upadłości konsumenckiej były zbyt restrykcyjne. Już ponad 2 mln 300 tys. osób ma zaległe zobowiązania na kwotę ponad 40 mld zł.

 • Wyjściem dla "frankowiczów" mogą być jedynie pozwy zbiorowe

  Ratunkiem dla osób spłacających kredyty we frankach mogą być pozwy zbiorowe przeciwko bankom. Wyrok Sądu Najwyższego z końca stycznia potwierdził, że pozwy zbiorowe powinny być dopuszczane znacznie częściej niż do tej pory. Najpierw jednak zadłużonym w szwajcarskiej walucie mogą pomóc działania UOKiK-u i KNF-u.

 • Firmy pożyczkowe boją się nadużyć przy ogłaszaniu upadłości konsumenckiej

  Nawet 1 mln osób może skorzystać z łagodniejszych warunków ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Instytucje finansowe obawiają się, że Sejm, chcąc ułatwić zadłużonym "nowy start", obciąża pożyczkodawców zbyt dużymi kosztami upadłości. Ich argumentację podzielił częściowo Senat, który podkreślił znaczenie ochrony interesów wierzycieli. Zanim ustawa trafi do prezydenta, o losie poprawek Senatu

 • Upadłość konsumencka będzie łatwiejsza

  Sejm jednogłośnie przyjął wszystkie poprawki Senatu do nowelizacji przepisów o upadłości konsumenckiej.

 • Banki walczą o zmiany w ustawie o upadłości konsumenckiej

  Związek Banków Polskich walczy o zmiany w ustawie o upadłości konsumenckiej, którą zajmował się ostatnio Senat. Nowe przepisy zdecydowanie łagodzą rygory ogłoszenia upadłości konsumenckiej, wykluczając oddłużenie tylko tych osób, które popadły w kłopoty z powodu winy umyślnej lub rażącej niedbałości.

 • Jeżeli Sejm, a później Senat, się nie sprężą, to kilka ważnych dla gospodarki ustaw trafi do kosza, a miesiące prac pójdą na marne.

 • Milion rodzin niewypłacalnych

  Jednym z czynników wpływających na wykluczenie społeczne w Polsce jest problem nadmiernego zadłużenia. Ma mu zapobiegać przygotowywana ustawa o upadłości konsumenckiej o której przyjęcie zabiega Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej.

 • Padnij - powstań. Dla dobra polskiego fiskusa

  Zgodnie z nowelą do ustawy o upadłości konsumenckiej, łatwiej będzie można upaść, lecz i szybciej powstać i działąć daledj.

 • 290 000 osób zadłużonych po uszy

  290 tys. Polaków nie może sobie poradzić ze spłatą długów. Sporo, ale jeśli przyjrzymy się zobowiązaniom całego społeczeństwa, to okaże się, że są one kilkakrotnie niższe niż w większości krajów zachodnioeuropejskich.