• Informacje na temat:

  upadłość konsumencka ustawa

Artykuły na temat: upadłość konsumencka ustawa
 • W Polsce toczy się kilka tysięcy spraw o upadłość konsumencką, która pomaga między innymi frankowiczom wyjść ze spirali długu. Na czym polega upadłość i od czego zacząć – mówi mecenas Mariusz Korpalski, radca prawny.

 • Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

  W pierwszym kwartale tego roku sądy w Polsce ogłosiły ponad 1300 upadłości konsumenckich. Przed 2015 rokiem wszystkich upadłości konsumenckich było ok. 60. Ustawa upadłościowa daje dziś wiele możliwości, jednak nie zawsze pozwala uwolnić się całkowicie od długów.

 • Jak się wydobyć ze spirali długów?

  ...spłacić? W wielu europejskich krajach osoba będąca w takiej sytuacji może zban krutować, czyli ogłosić tzw. upadłość konsumencką. Sąd decyduje o tym, jaką część długów będzie mogła i mu siała spłacić w ciągu ustawowego czasu, a reszta zobo wiązań zostaje umorzona. Dłużnik może rozpocząć życie od nowa. Bez długów. W Polsce, choć od 2009 roku istnie je ustawa o upadłości konsumenckiej, do tej...

 • Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości jest bardzo ważne - niezłożenie go w odpowiednim terminie powoduje oddalanie wniosku o upadłość konsumencką.

 • Ekspert: Kogo wyklucza upadłość konsumencka?

  Zdaniem ekspertów, jeśli nie dajemy sobie rady ze spłatą długów, lepiej złożyć wniosek o upadłość konsumencką niż brnąć w kolejne pożyczki.

 • Oddłużenie zmianą podejścia do upadłości konsumenckiej

  Upadłość konsumencka, a więc tak naprawdę upadłość osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, znana jest w Polsce już od 2008 roku. Pomimo dosyć dawnego wprowadzenia jej do obowiązujących przepisów była nieefektywna. Głównie z powodu rygorystycznych przepisów, które dbały bardziej o interes wierzyciela aniżeli dłużnika. Ostatnie zmiany w zakresie upadłości konsumenckiej skutkują

 • Duże zainteresowanie procedurą upadłości konsumenckiej

  Polacy coraz częściej probują rozwiązać swoje kłopoty finansowe przez ogłoszenie osobistego bankructwa. W pierwszym półroczu br. - pod rządami noweli o upadłości konsumenckiej - do sądów trafiło 2535 wniosków o ogłoszenie takiej upadłości; rozpatrzono 1235, upadłość ogłoszono w 699 sprawach.

 • Co czwarty Polak uważa, że upadłość konsumencka nie jest potrzebna

  Tylko w pierwszym półroczu 2017 r., z upadłości konsumenckiej skorzystało 2758 osób - wynika ze statystyk resortu sprawiedliwości.

 • Ogłoszenie upadłości konsumenckiej będzie prostsze

  W ubiegłym roku upadłość konsumencką ogłosiło 6,5 tys. osób. Od 2015 roku, po zmianie przepisów w tej kwestii, zrobiło to ponad 18,6 tys. osób. Przyjęta niedawno przez rząd nowelizacja przepisów liberalizuje przepisy.

 • Nawet hazardziści mogą starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

  Nawet hazardziści, którzy przegrywają swój majątek, mogą starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jednak pod jednym, bardzo szczególnym warunkiem.