• Informacje na temat:

  uprawnienia

Artykuły na temat: uprawnienia
 • ...rewizję – Takie uprawnienia daje im ustawa o policji – mówił kolega znający się na prawie. – Funkcjonariuszom wolno przeszukać bagaż, jeśli ich zdaniem zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia...

 • Zwiększenie uprawnień Komisji Nadzoru Finansowego, m.in. o poszerzenie katalogu przesłanek, na podstawie których KNF będzie mogła powołać w banku zarząd komisaryczny - to jeden z elementów projektu nowelizacji Prawa bankowego, przyjętego w poniedziałek przez rząd.

 • Sąsiedzi ciągle się kłócą. Ich awantury słychać na cały korytarz, raz nawet się pobili. Ostatnio sąsiadka spytała, czy będę świadczyć w ich sprawie rozwodowej. Nie wyraziłam zgody, a mimo to dostałam wezwanie do sądu. Czy muszę się stawić? – pyta Maria z Wrocławia.

 • Załamanie rynku uprawnień do emisji CO2

  Jak podał portal CIRE.PL cena uprawnień do emisji CO2 spadła w tym tygodniu do poniżej 5 euro. Od początku roku potaniały one już o prawie 40 proc. Zdaniem ekspertów, dotychczasowa reforma rynku CO2 polegające między innymi na wycofaniu części uprawnień z rynku nie przyniosła spodziewanych przez KE efektów.

 • Czy po postanowieniu o zajęciu komorniczym mogę jeszcze wypłacić moje pieniądze z konta? Jaka to obecnie kwota? Ludmiła Prokopiuk z Węgrowa

 • Wymiana uprawnień rodzicielskich między pracownikami-rodzicami

  Regulacje dotyczące pracowniczych uprawnień rodzicielskich należą do jednych z bardziej rozbudowanych w prawie pracy. Niektóre przepisy dotyczące poszczególnych uprawnień zawierają wiele wariantów skorzystania z nich przez pracownika-rodzica lub przez obu rodziców posiadających status pracownika. Przy podziale urlopu macierzyńskiego czy rodzicielskiego trzeba jednak dochować wymogów formalnych, w pewnym stopniu zależnych od trybu udzielenia urlopu.

 • Utrata uprawnień przyczyną zwolnienia

  ...wykonywania takiej pracy. Może się jednak pojawić pytanie, o jakich uprawnieniach mowa w art. 52 § 1 pkt 3 K.p. Czy można je ujmować w szerokim kontekście, jako różnego rodzaju dodatkowe kompetencje(...) pracownika. Dlatego też pod pojęciem uprawnień koniecznych do wykonywania określonej pracy rozumiemy tylko takie uprawnienia, które zgodnie z przepisami odrębnymi są konieczne do zatrudnienia na danym...

 • Na lata 2013-2020 polskim elektrowniom przyznano 404 mln bezpłatnych uprawnień do emisji CO2, a w 2014 r. wydano im ok. 66 mln darmowych uprawnień - poinformowało PAP MG.

 • Zobacz, co będzie miało znaczenie dla twojego przyszłego świadczenia.

 • Wraz z ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej, weszły w życie nowe zasady przeprowadzania kontroli u podatników. Kontrola celno-skarbowa, która zastępuje kontrolę skarbową i celną, otrzymała kilka nowych uprawnień - chociaż już wcześniej kontrolerzy mieli możliwość przeszukiwania mieszkania czy przesłuchiwania wybranej osoby. Możliwa była też kontrola podmiotów, które miały siedzibę lub miejsce zamieszkania poza właściwością miejscową urzędu, wymagało to jednak dopełnienia wielu formalności.