• Informacje na temat:

  uprawnienia prezydenta

Artykuły na temat: uprawnienia prezydenta
 • Urlopy rodzicielskie: Pracownicy zyskają większe uprawnienia

  ...ustawą w tym zakresie - prezydenckim projektem rozszerzającym uprawnienia rodzicielskie pracowników (po pierwszym czytaniu w Sejmie trafiła do prac w komisji sejmowej). O tym, jak bardzo potrzebne są ułatwienia w godzeniu obowiązków zawodowych i opiekuńczych, przekonuje badanie zlecone przez kancelarię prezydenta. Wynika z niego, że w Polsce tylko co dziesiąta matka może w pewnym stopniu...

 • Prezydent podpisał ustawę zmieniającą wymagania dla reprezentantów załóg w radach spółek SP

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, zgodnie z którą osoby wybrane przez pracowników do rady nadzorczej spółki Skarbu Państwa lub grupy kapitałowej nie będą musiały m.in. spełniać wymogu posiadania wyższego wykształcenia - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta RP.

 • Inspekcja Pracy zyska więcej uprawnień. Więcej osób z prawem do emerytury pomostowej

  ...nie ma powodu, aby zwiększać uprawnienia PIP. - Sprawy sporne powinny być rozstrzygane przez niezawisłe sądy - dodaje Andrzej Malinowski. Także zdaniem Jerzego Bartnika, prezesa Związku Rzemiosła Polskiego, nowelizacja nie rozwiąże wszystkich problemów związanych z kwalifikacją stanowisk pracy. - To bardzo skomplikowana materia. Przyznając specjalne uprawnienia PIP, nie wolno zapominać, że...

 • Konstytucjonaliści: Minister nie ma obowiązku przyjąć zaproszenia prezydenta

  Konstytucjonaliści odnieśli się w ten sposób do sprawy powstałej wokół zaproszenia na spotkanie minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 • Prezydent podpisał nowelizację o końcu papierowych zwolnień lekarskich w połowie 2018 r.

  ...​Prezydent Andrzej Duda podpisał zmiany w prawie, które ułatwiają wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich i od połowy 2018 r. eliminują z obiegu zwolnienia papierowe. O podpisaniu ustawy poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta.

 • Prezydent o śmieciówkach i emeryturach

  Będzie nowe kryterium przejścia na emeryturę. Po spotkaniu w Belwederze z szefami OPZZ i ZNP prezydent Bronisław Komorowski poinformował, że jest już gotowy projekt ustawy w tej sprawie. Dokument opracowany w kancelarii prezydenta wprowadza kryterium 40 lat stażu pracy jako warunek przejścia na emeryturę.

 • Prezydent podpisał ustawę w sprawie umowy o pracę pomocnika rolnika

  ...​Prezydent podpisał ustawę dotyczącą pomocy przy zbiorach, która wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej oraz ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe dla pracowników sezonowych - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.

 • Prezydent zawetował ustawę o regionalnych izbach obrachunkowych

  Prezydent Andrzej Duda zawetował w środę nowelizację ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Według niego prezydent wsłuchał się w głosy samorządowców wskazujących na możliwość zbytniej ingerencji władzy centralnej w działania samorządów.

 • Od 1 września koniec tzw. syndromu pierwszej dniówki - prezydent podpisał ustawę

  Od 1 września br. pracodawca będzie miał obowiązek podpisania z pracownikiem umowy przed dopuszczeniem go do pracy - prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy likwidującą tzw. syndrom pierwszej dniówki. Nowelę przygotował resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

 • Prezydent Duda dla "DGP": Zaskoczyło nagłe pojawienie się ustawy o IPN, a potem tempo prac nad nią

  - Źle się stało, że ustawa o IPN została przyjęta w tym właśnie momencie i w takiej formie. W przeddzień Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ale to naturalne, że żądamy respektowania prawdy historycznej, w tym uczciwej terminologii. To jest dbanie o polską rację stanu. Po to nas wybrano. W czasie drugiej wojny światowej zginęły trzy mln Polaków narodowości żydowskiej, ale zginęły też ponad dwa mln Polaków narodowości polskiej. Za pomoc Żydom groziła kara śmierci - mówi w rozmowie z Piotrem...