• Informacje na temat:

  ursus nowe miasto

Artykuły na temat: ursus nowe miasto
 • 1200 nowych miejsc pracy we wschodniej Polsce

  ...(producent makaronów) i Ursus (producent ciągników i maszyn rolniczych). Na objęcie tych terenów strefą ekonomiczną wyraziła już zgodę Rada Miejska Lublina. Trwają procedury związane z uzyskaniem zgody zarządzającej strefą Agencji Rozwoju Przemysłu oraz ministerstwa gospodarki.Jak podkreślił Goś, włączenie terenów Lubelli i Ursusa do strefy wiązać się będzie z inwestycjami tych firm, szacowanymi na...

 • 5 października br. URSUS S.A. został nagrodzony przez tygodnik "Wprost" tytułem Innowatora 2015 r. w sektorze przemysłu. Spółkę uznano za jeden z podmiotów najdynamiczniej rozwijających się w sektorze nowoczesnych technologii. URSUS posiada własne centrum B+R, gdzie prowadzi prace nad rozbudową oferty produktowej opartej na innowacyjnych rozwiązaniach, m.in. konstrukcją układu transmisji do

 • Lublin: Specjalna strefa ekonomiczna zagospodarowana już w 90 proc.; będzie zwiększana

  ...tereny bezpośrednio z nią sąsiadujące w dzielnicy Felin, które miasto chce wykupić. Planowane jest również włączenie do terenu strefy 4 ha należących do producenta ciągników i maszyn rolniczych Ursus(...) budowy oraz projektowania przyszłych zakładów produkcyjnych - zaznaczyła Krzyżanowska. Działający na terenie strefy przedsiębiorcy zatrudniają ponad 2,3 tys. osób: ponad 1,2 tys. to nowe miejsca...

 • Ursus - reaktywacja

  Przed wojną marka Ursus, obok maszyn rolniczych, produkowała także motocykle, autobusy i samochody dla wojska. Wejściem w produkcję pojazdów elektrycznych sięgamy do korzeni i najlepszych czasów rozwoju spółki, odpowiadając przy tym na zapotrzebowanie rynku - twierdzi Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus SA.

 • Bank Ochrony Środowiska wchodzi we współpracę z marką URSUS. Bank sfinansuje produkcję autobusów elektrycznych, w tym z ogniwem wodorowym.

 • Ursus rozbudowuje bazę produkcyjną

  Ursus, polska marka o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa, otworzyła nową halę produkcyjną w Lublinie. Ursus posiada trzy zakłady produkcyjne.

 • Niedźwiedź w Afryce

  Ursus był jedną z firm, które nie wytrzymały zmiany systemu ekonomicznego w Polsce. Resztki państwowego molocha odkupiła rodzina Zarajczyków. Dziś firma rośnie i przeciera biznesowe szlaki w Afryce. Jak do tego doszło?

 • Ursus stawia na autobusy!

  Grupa Ursus SA zamierza intensyfikować swoje procesy inwestycyjne dotyczące utworzenia silnego ośrodka produkcji i rozwoju autobusów. W produkcji autobusów Polska jest potentatem na europejskim rynku. Z analiz firmy JMK (zajmuje się rynkiem autobusowym) wynika, że zajmujemy trzecie miejsce w Europie - wyprzedzają nas jedynie Szwedzi i Niemcy.

 • URSUS wprowadza nowy pojazd na nasz rynek

  13 kwietnia br. URSUS otrzymał homologację na autobus elektryczny. Nowy produkt opracowano w odpowiedzi na rosnące krajowe zapotrzebowanie na pojazdy ekologiczne w związku z unijnymi wymogami zielonego transportu.

 • Chcemy się specjalizować w elektrycznych autobusach - mówił PAP przewodniczący rady nadzorczej Ursus Bus Maciej Srebro. Jego zdaniem to niesamowity moment dla branży, wszyscy - bez względu na tradycję - startują z tego samego poziomu.