• Informacje na temat:

  urząd miasta poznania praca

Artykuły na temat: urząd miasta poznania praca
 • Rząd wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam tyle za pracę płacić nie chce

  ...pracę zmieni się nie do poznania. To dobra wiadomość dla pracowników pana Marka, ponieważ wszyscy, którzy zarabiali grosze, dostaną podwyżkę. Znacznie gorsza dla niego, bo kontrahenci nie kwapią(...) urzędom miasta, uczelniom wyższym i szpitalom, a na wstydliwej liście upomnianych są także sądy rejonowe w Legnicy, Nysie, Bielsku Podlaskim i okręgowe w Zamościu oraz Łodzi. - Najgorsza sytuacja panuje...

 • Paraliż urzędów stanu cywilnego. Kto jest winny, że na odpis aktu czekamy miesiąc?

  Teoretycznie odpis aktu stanu cywilnego powinniśmy dostać w ciągu 7-10 dni. W praktyce zajmuje to nawet trzykrotnie więcej czasu. Trwa szukanie winnych tej sytuacji. I pieniędzy, żeby usprawnić procedury.

 • Jest praca nad Bałtykiem

  Brytanii i Irlandii - mówi. ZPŁ stara się jednak wspierać polski biznes w tym kraju, szczególnie w regionie Dyneburga, gdzie Polonia stanowi ok. 15 proc. mieszkańców miasta - prawie tyle samo, co rdzenni(...) móc przebierać w ofertach. Urząd publikuje je w prasie ogólnokrajowej, m.in. "Latvijas Avize", "Diena", oraz lokalnej. Lista legalnych prywatnych pośredników pracy dostępna jest na stronie www.nva.lv...

 • Trwają prace nad wprowadzeniem w polskich urzędach płatności za pomocą telefonów komórkowych. W kilkunastu urzędach w Polsce wkrótce ruszy pilotaż rozwiązania. Płatności telefonem mają wdrożyć między innymi urzędy miast, urzędy wojewódzkie i ośrodki geodezji.

 • Kilka sposobów na pracę za Odrą

  Niemiecki rynek zatrudnienia stanął przed nami otworem. To jednak wcale nie oznacza, że praca leży na ulicy. Żeby znaleźć zajęcie zarobkowe, trzeba włożyć wiele wysiłku w poszukiwania. Od czego zacząć?

 • Teren d. kopalni Powstańców Śląskich w Bytomiu gotowy pod inwestycje

  Kosztem 21,3 mln zł w miejscu dawnej kopalni Powstańców Śląskich w Bytomiu powstała strefa aktywności inwestycyjnej. Samorząd zrekultywował poprzemysłowe grunty, doprowadził drogi i instalacje; liczy, że teren przyczyni się do trwałego rozwoju miasta.

 • Nauczyciele zostali sami. Wyższe pensje dla nauczycieli dopiero od września?

  ...finansowe - mówi Bożena Ratajczyk z Urzędu Miejskiego w Ostródzie. Choć zapewnia, że propozycje związków są analizowane. Również Urząd Miasta w Kielcach ma zająć się propozycją ZNP, ale niczego nie(...) w czerwcu. Z naszej sondy wynika, że duże miasta - także te, które jednoznacznie deklarowały wsparcie dla nauczycieli - nie zdecydowały się na taki krok. - Nie będzie podwyżek od czerwca, ponieważ MEN...

 • Bezrobocie w lipcu jednak nie zaskoczyło

  Główny Urząd Statystyczny podał dane o poziomie bezrobocia w lipcu br. Stopa bezrobocia wyniosła 7,1 proc. wobec 7,1 proc. w czerwcu. Rynek spodziewał się spadku do poziomu 7 procent. Resort wskazywał, że bezrobocie rejestrowane wyniosło na koniec ubiegłego miesiąca 7,1 procent, czyli tyle samo co w czerwcu.

 • ...pt. Arena zawodów dla uczniów poznańskich liceów i techników, Urząd Miasta) 16 listopada w Łodzi (XIII Targi Pracy Uniwersytetu Łódzkiego) 18 listopada w Bydgoszczy (Sobota z Pracodawcą...

 • Wynagrodzenia pozytywnie zaskoczyły

  Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w kwietniu o 3,7 procent, licząc rok do roku. Taką informację opublikował Główny Urząd Statystyczny. GUS podał też, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto było w ubiegłym miesiącu wyższe o 7,8 procent niż rok wcześniej i wyniosło 4840 złotych i 44 grosze.