• Informacje na temat:

  urząd miejski kraków

Artykuły na temat: urząd miejski kraków
 • ...mają na to pieniędzy. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ukarał te samorządy, które kosztami takich inwestycji obarczyły mieszkańców. To łamanie prawa, bo powinni oni płacić jedynie za(...) ubiegające się o przyłączenie do sieci obowiązku poniesienia kosztów budowy urządzeń kanalizacyjnych przyniosło samorządowi nieuzasadnione korzyści. Gmina ma zaniechać stosowania tej praktyki...

 • Minipasieki powstaną na dachach budynków miejskich Krakowa

  Na dachach kilkunastu budynków krakowskich instytucji miejskich powstaną niewielkie pasieki, którymi będą się opiekować wykwalifikowani pszczelarze. W przyszłości miód z własnych pasiek ma się stać produktem promującym Kraków.

 • Awans dla wszystkich pierwszego dnia pracy

  ...z przepisami, bo wystarczy wskazać, że za przyjęciem przemawiają szczególne potrzeby urzędu. W Urzędzie Miejskim w Opocznie na prawie 110 stanowisk aż 60 etatów jest inspektorskich i podinspektorskich, a ponad 20 kolejnych to funkcje kierownicze. - Mamy w Opocznie największe zagęszczenie inspektorów i podinspektorów w przeliczeniu na wydział Urzędu Miejskiego. Nie występują inne stopnie urzędnicze, chyba że...

 • W Łodzi są najtańsze mieszkania, a w Krakowie najdroższe

  Przeciętny łodzianin musi na ratę kredytu hipotecznego za 50-metrowe mieszkanie przeznaczyć prawie 29 proc. swojej pensji. Mieszkaniec Krakowa potrzebuje wydać o połowę więcej, bo ponad 43 proc. Home Broker sprawdził relację cen mieszkań do zarobków na największych rynkach.

 • ArcelorMittal Poland i Urząd Miasta Krakowa podpisały w poniedziałek list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz czystego powietrza. Pierwszych tysiąc krakowian, którzy w tym roku złożą wnioski o wymianę pieca węglowego na ogrzewanie proekologiczne, otrzyma od tej firmy 150 zł.

 • Samorządy w całej Polsce sprawdzają tysiące donosów w sprawie nielegalnego usuwania drzew. Tylko krakowski urząd miejski dostał ich 280, lubelski ok. 200, a gdański ponad 100. W części zbadanych przypadków faktycznie doszło do naruszenia prawa. Efekt: posypią się kary.

 • Niechlujna zmiana: Wycinka drzew w miastach trwa w najlepsze

  Miejscy urzędnicy nie blokują planowanych przez mieszkańców wycinek - wynika z informacji zebranych przez DGP. Nowe przepisy są więc nieskuteczne.

 • Które z naszych miast jest najbardziej zielone?

  Masowa wycinka drzew po wprowadzeniu nowych przepisów sprawiła, że temat zieleni w miastach stał się bardziej dostrzegany. Nie dysponujemy aktualnymi informacjami o liczbie miejskich drzew wyciętych na początku 2017 r. Takie dane będą dostępne dopiero za pewien czas. Warto jednak sprawdzić, jakimi zasobami zieleni jeszcze niedawno dysponowały krajowe miasta.

 • Comarch podpisał umowy na dostawę specjalistycznych systemów udostępniania informacji o nieruchomościach dla Bydgoszczy i Torunia. Rozwiązanie Comarch ERGO będzie stanowiło bazę danych o miejskich nieruchomościach. System zapewni jej automatyczną synchronizację z danymi ewidencji gruntów i budynków. Dodatkowo w Bydgoszczy oprogramowanie zostanie zintegrowane z systemem EZD, z którego korzysta

 • Ok. 8 tys. miejsc pracy powstanie w Strefie Aktywności Gospodarczej (SAG) w Nowej Hucie, która to Strefa obejmie 40 ha poprzemysłowych. W czwartek w Krakowie podpisano dokument gwarantujący 59 mln zł dofinansowania unijnego na budowę SAG.