• Informacje na temat:

  urząd pracy dotacje 2014

Artykuły na temat: urząd pracy dotacje 2014
 • Zmiany w urzędach pracy w 2014 roku

  Dotychczas wiele osób bezrobotnych traktowało urząd pracy wyłącznie jak kasę wypłacającą zasiłek. Teraz to ma się radykalnie zmienić – osoba szukająca pracy otrzyma w urzędzie wsparcie i zostanie objęta indywidualnym programem pomocy.

 • Firmy zamówiły 14 tys. bonów szkoleniowych

  Małopolska jest pierwszym regionem w kraju, w którym testowane są bony szkoleniowe dla przedsiębiorców. Do tej pory firmy zamówiły ponad 14 tys. takich bonów o wartości 640 tys. zł - poinformowała PAP Katarzyna Nyklewicz z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

 • Rząd przyjął założenia reformy urzędów pracy

  ...- Rada Ministrów przyjęła projekt założeń do nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która ma zwiększyć efektywność urzędów pracy - poinformował po wtorkowym posiedzeniu rządu minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • Od 15 stycznia nowy "bon" szkoleniowy dla dorosłych

  Dorośli, pracujący mieszkańcy Białegostoku oraz powiatów białostockiego i sokólskiego mogą od 15 stycznia starać się o dofinansowanie dokształcania, np. na studiach podyplomowych czy kursach zawodowych.

 • Rząd zajmie się reformą urzędów pracy

  Zwiększenie efektywności urzędów pracy to główny cel projektu nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, którym we wtorek zajmie się rząd. Przewiduje ona, że pomoc świadczona bezrobotnym będzie profilowana i w większości realizowana przez indywidualnego doradcę.

 • Raport bieżący nr 6/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd spółki ArtP Capital S.A. z siedzibą w Opolu ("Spółka"), w nawiązaniu...

 • Kosiniak-Kamysz: Rok 2014 musi być rokiem osób młodych na rynku pracy

  ...​Rok 2014 musi być rokiem osób młodych na rynku pracy - mówił w piątek w Łodzi minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Pomóc w tym ma m.in. realizacja zaleceń zawartych w popartym przez unijnych ministrów pakiecie "Gwarancje dla młodych".

 • Efektywność energetyczna, optymalizacja produkcji oraz kontynuacja prac w zakresie badań i innowacji - to obecnie trzy główne obszary inwestycyjne Mirandy, wchodzącej w skład Grupy Lubawa. Prowadzone prace modernizacyjne oraz optymalizacyjne mają za zadanie istotnie usprawnić proces produkcji, a także umocnić pozycję spółki jako lidera rynku tkanin i dzianin, w tym wysoce zaawansowanych tkanin technicznych.

 • Nowy instrument walki z bezrobociem - profilowanie bezrobotnych

  Od maja tego roku urzędy pracy mają obowiązek profilowania pomocy dla osób bezrobotnych, poprzez analizę sytuacji bezrobotnych i ich szans na rynku pracy. Na tej podstawie tworzą indywidualny plan działania z danym bezrobotnym, który może zaowocować stażem u pracodawcy lub dotacją na założenie własnej firmy.

 • Rola Polski na transportowej mapie Europy byłaby większa, gdyby powstały u nas nowoczesne huby logistyczne. Pytanie: jak wykreować taki europejski węzeł?