• Informacje na temat:

  usa

Artykuły na temat: usa
 • Ruch bezwizowy do USA nie dla pracowników

  W sierpniu Polska i USA podpisały porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji, co stanowiło ważny krok na drodze do zniesienia przez USA obowiązku wizowego wobec Polaków. Decyzję o przyjęciu Polski do programu VWP od 11 listopada ogłosił w środę pełniący obowiązki szefa resortu bezpieczeństwa narodowego USA Kevin K. McAleenan.

 • USA już nie najbardziej konkurencyjną gospodarką świata

  USA straciły pozycję najbardziej konkurencyjnej gospodarki świata w tegorocznym rankingu Światowego Forum Gospodarczego. Pod względem konkurencyjności Polska stoi niemal w miejscu zajmując odległe od czołówki 37. miejsce, to samo, co w ubiegłym roku - poinformowało w ogłoszonym właśnie Globalnym Raporcie Konkurencyjności 4.0 World Economic Forum.

 • Zniesienie wiz do USA nie dla polskich pracowników

  W sierpniu Polska i USA podpisały porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji, co stanowiło ważny krok na drodze do zniesienia przez USA obowiązku wizowego wobec Polaków. Późniejsza deklaracja o przyłączeniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program) jest historycznym i długo wyczekiwanym momentem. Być może formalnie nastąpi to już na początku 2020 roku.

 • Półmetek wyborczy w USA

  W połowie każdej kadencji prezydenta USA przeprowadzane są wybory do Kongresu. Przypadające na dziś głosowanie jest bardzo realną szansą dla Demokratów, by móc efektywnie utrudniać sprawowanie władzy przez urzędującego prezydenta D.Trumpa.

 • Praca w USA. Ameryka potrzebuje polskich kierowców

  Nawet 50 tysięcy dolarów rocznie może zarobić kierowca z Polski w USA. Amerykanie czekają na chętnych.

 • USA zaleją rynki tanią ropą?

  Częściowe zniesienie zakazu eksportu ropy w USA może być wstępem do pełnego uwolnienia amerykańskiego rynku. Analitycy obawiają się wojny handlowej USA z OPEC.

 • Największa sieć supermarketów podnosi pensje. W USA

  ...prywatnym pracodawcą w USA, Meksyku i Kanadzie - w USA zatrudnia 1,4 mln osób, jest jednak silnie krytykowana za wyzysk pracowników - zaniżanie płac, zakaz zakładania związków zawodowych i ograniczenie...

 • Amerykańska branża paliwowa krytykuje Biały Dom za decyzję o wstrzymaniu budowy rurociągu, którego trasa przebiegać ma od Północnej Dakoty do Illinois. Powodem takiej decyzji władz są protesty Indian, rdzennych mieszkańców USA. Paliwowi biznesmeni uważają, że rząd przekroczył swoje uprawnienia.

 • PAMIĘTAJ! Nim zdecydujesz się na zakup, każdą monetę warto sprawdzić u eksperta (na www.srj.org.pl znajdziesz ich adresy w całej Polsce). Może zdarzyć...

 • Wzmocnienie polsko-amerykańskiej współpracy w sektorze energetycznym oraz bezpieczeństwo energetyczne były głównymi tematami wczorajszego spotkania podsekretarz stanu Katarzyny Kacperczyk z głównym zastępcą podsekretarza stanu USA ds. surowców kopalnych Christopherem A. Smithem.